Sreda, 14. 2. 2018, 21.59

Liga SEHA, 14. krog

Velenjčani zanesljivo odpravili Vojvodino

Matic verdinek | Foto Vid Ponikvar

Rokometaši Vojvodine so v tekmi 14. kroga lige Seha izgubili proti velenjskemu Gorenju s 27:39 (13:19).

Vojvodina, ki jo vodi nekdanji slovenski selektor in trener Celja Pivovarne Laško Kasim Kamenica, je stik z Gorenjem držala le slabih 20 minut, na celotni tekmi pa je vodila le dvakrat - pri 2:1 in 3:2. Gosti so si zadnjih desetih minutah prvega polčasa priigrali prednost 19:13, v drugem delu tekme pa so stvari dokončno postavili na svoje mesto.

Med 46. in 49. minuto je slovenski reprezentant Matic Verdinek zadel trikrat po vrsti, izid zvišal na 33:22, Vojvodina pa se je vdala v usodo. V 55. minuti se je med strelce vpisal še debitant v dresu Velenja, mladinec Timotej Grmšek. Končnih 39:27 je postavil povratnik po poškodbi Darko Stojnić.

V velenjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Verdinek in Rok Golčar, oba sta zadela po šestkrat.

Gorenje v 15. krogu čaka tekma z Metalurgom, obračun bo v Velenju v torek, 27. februarja.