Uroš Bregar Miša Marinček Ribežl superpokal Slovenije Krim Mercator Krim Mercator

Sobota, 9. 9. 2017, 20.27

3 leta

Krim pobasal četrti superpokal #video

Državne, pokalne in superpokalne prvakinje prejšnje sezone, rokometašice Krima Mercatorja, so tudi v novo sezono vstopile z zmago na superpokalu Slovenije. Celjsko ekipi Z’dežele so premagale s 34:21.

Celjanke, ki so na superpokalu nastopile prvič, so priključek držale do rezultata 9:9, po katerem so ljubljanske rokometašice prvič ušle in začele pohod k četrti tovrstni lovoriki. Zadnjih deset minut prvega polčasa je minilo ob delnemu rezultatu 8:2, ki je krimovkam ob polčasu prinesel prednost 17:11.

Ob polčasu se je Rokometna zveza Slovenije spomnila tudi na najboljše iz minule sezone. Deja Doler Ivanović je tako prevzela nagrado za najboljše delo z mladimi, Miša Marinček je dobila priznanje za najboljšo vratarko, Tjaša Stanko pa za najboljšo igralko.

Krimov trener Uroš Bregar je priložnost za igro ponudil vsem rokometašicam, končni izid je bil 34:21. "Glede na stanje poškodb, ki ovirajo naše delo, sem sam želel le, da tekmo dobimo, da se nobena igralka ne poškoduje in lahko v ustaljenem ritmu naprej. Seveda se je od nas pričakovalo, da to lovoriko obranimo, kar smo tudi naredili. Celje je v prvem polčasu odigralo zelo dobro, nato pa smo mi pokazali svojo kvaliteto in znanje. Mislim, da smo videli lepo predstavo," je po tekmi dejal Bregar.

Prejšnji vikend je bil na sporedu moški skuperpokal, ki so ga osvojili Celjani.