19. 2. 2017,
20.05

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,08

Matevž Skok Darko Cingesar Zagreb liga prvakov liga prvakov Celje Pivovarna Laško Dean Bombač Kielce Uroš Zorman

Nedelja, 19. 2. 2017, 20.05

Liga prvakov, 11. krog

Mogočne Kielce klecnile v Zlatorogu

Liga prvakov Celje PL Kielce | Foto Grega Valančič/Sportida

Rokometaši Celja so v 11. krogu lige prvakov v svoji dvorani gostili Kielce, za katere igrata tudi slovenska rokometaša Uroš Zorman in Dean Bombač, in jih premagali s 34:33.

Celjani so proti mogočni poljski ekipi izničili spodrsljaj s Kristianstadom, na lestvici skupine B so zdaj na šestem mestu. Kielce so po porazu v Zlatorogu zdrsnile na tretje.

Slovenski prvaki so za Poljaki zaostajali praktično skozi celo tekmo, ob polčasu za tri gole, v drugem polčasu celo že za pet, a so v končnici stvari postavili na glavo.

V 56. minuti so branilce naslova v ligi prvakov ujeli, nato pa v silovitem zaključku tekme prehiteli. V celjski zasedbi je bil strelsko najbolj učinkovit Borut Mačkovšek z osmimi goli, Luka Žvižej in Miha Zarabec sta dosegla po sedem zadetkov.

Do konca skupinskega dela imajo pivovarji, ki jih po reprezentančnem premoru pesti slaba forma, relativno zahteven razpored: gostovanji v Skopju in Zagrebu ter domačo tekmo z Rhein-Neckarjem. Celjani so nastopili tudi z Blažem Jancem, ki je na zadnji tekmi dobil modri karton.