Ponedeljek, 8. 8. 2016, 5.17

Odmevi po tekmi Slovenija : Egipt (27:26)

"Nismo blesteli, a šteje le zmaga"

1

Potem ko je slovenska rokometna reprezentanca v prvem krogu olimpijskega turnirja po težki bitki z rezultatom 27:26 ugnala Egipt, je selektor Veselin Vujović razkril enega od motivacijskih stavkov: "Nasmejte se, niste na pogrebu, temveč na olimpijskih igrah!"

Slovenci so afriški oreh strli šele v zadnjih trenutkih. | Foto: Reuters Slovenci so afriški oreh strli šele v zadnjih trenutkih. Foto: Reuters

Ko je zadnja sirena v dvorani Future na robu olimpijskega parka v Riu de Janeiru oznanila konec zadnje tekme nedeljskega rokometnega programa, so si slovenski rokometaši pošteno oddahnili. Še v zadnji sekundi je v zraku visel izenačujoči gol Egipta, ki bi jih stal pričakovano zmago.

#NeSpreglejte: Slovenski tekmeci, razpored in top zgodbe iz Ria

Na koncu pa je četa Veselina Vujoviča le kronala boljšo igro v drugem polčasu in pod preprogo pometla hibe iz večjega dela srečanja. "Led je prebit. Igra pa … Podpišem takšen scenarij za vse tekme, torej mučenje skozi tekmo in zmaga za en gol," je črto pod tekmo z afriškim prvakom potegnil kapetan Uroš Zorman, ki si je ob Marku Bezjaku (sedem golov) in mladem asu Blažu Jancu (osem) prislužil tudi javno pohvalo selektorja.

Začeli in končali s plus 1

Slovenci so povedli z 1:0 in v prvem polčasu vodili še z rezultatom 10:9, sicer pa so imeli vajeti igre večinoma v rokah obrambno zelo agresivni afriški prvaki na čelu z Ahmedom Elahmarjem, ob katerih Vujovićeva četa dolgo ni razvila želene igre. V 38. minuti je Egipt vodil že z rezultatom 19:16, kar je bil alarm za Slovence. Ti so odgovorili z delnim rezultatom 5:0 ter s tem prevzeli pobudo. Tri minute pred koncem so vodili z rezultatom 26:24, a po izključitvi Blaža Blagotinška tekmecu ponudili novo priložnost. Ob izenačenju je največ poguma in iznajdljivosti pokazal najmlajši v ekipi Janc, ki je 11 sekund pred koncem zabil odločilni gol za končnih 27:26.

Veselin Vujović: Zdaj je na vrsti Brazilija. | Foto: Reuters Veselin Vujović: Zdaj je na vrsti Brazilija. Foto: Reuters

"Ste na pogrebu?"

"Slovenija ni odigrala prav posebej kakovostne tekme. A bila je pogumna. Če bi izgubila, to ne bi bilo prvo presenečenje na teh olimpijskih igrah. Zdi se mi, da evropske ekipe boljše predstave kažejo na medsebojnih tekmah kot pa proti bolj eksotičnim reprezentancam. V to kategorijo spada tudi Egipt. Krasi ga fanatizem od prve do zadnje minute. Mi pa … Fantom sem med odmorom dejal: 'Vrniti nasmeh. Igrajte z zadovoljstvom. Ste na olimpijskih igrah in ne na pogrebu!' No, na srečo smo kljub slabši igri zmagali," je po tekmi pripovedoval selektor Vujović.

V torek proti gostiteljem

Slovensko četo je tokrat na skromno zasedenih tribunah dvorane Futuro glasno spodbujalo tudi približno 100 navijačev. Ti pa bodo zanesljivo v manjšini v torek, ko čaka četo selektorja Vujovića drugi tekmec – Brazilija. Po domači izbrani vrsti pa se bodo nato Slovenci v prvem delu tretjega olimpijskega turnirja po osamosvojitvi pomerili še z evropskim tercetom - Švedsko, Nemčijo in Poljsko.