Shamar Nicholson NK Domžale ND Gorica Prva liga Telekom Slovenije

Sreda, 7. 11. 2018, 17.47

Prva liga Telekom Slovenije, zaostala tekma 14. kroga

Sanjski dnevi Jamajčana v 1. SNL #video

Domžale Gorica | Domžalčani so po sedmih tekmah brez zmage končno premagali tekmeca v 1. SNL. Junak tekme je bil dvakratni strelec Shamar Nicholson. | Foto Morgan Kristan / Sportida

V domžalskem Športnem parku so Domžale v zaostali tekmi 14. kroga Prve Lige Telekom Slovenije, ki je bila zadnjo nedeljo v oktobru odpovedana zaradi obilice padavin, premagale Gorico s 3:1 in se na lestvici povzpele na četrto mesto. Dvoboj sta zaznamovala dvakratni strelec Shamar Nicholson, ki je na zadnjih dveh tekmah dosegel kar štiri gole, in velika napaka vratarja Gorice Grege Sorčana pri prvem zadetku Jamajčana.

Domžalčani so prekinili niz sedmih tekem brez zmage in končno osvojili paket treh točk, Gorica pa nadaljuje obdobje, v katerem čaka na zmago že pet dvobojev. Rumeni so se po šokantnem remiju v Stožicah, ko so v nedeljo zapravili prednost s 4:2 in na koncu osvojili točko (4:4), hitro pobrali.

Vrhunci dvoboja v Domžalah:

Domžale Gorica
Sportal Domžale hitro prebolele šok v Stožicah #video

Matej Podlogar je s strelskim prvencem v tej sezoni poskrbel za vodstvo Domžal že v 10. minuti, po veliki napaki mladega slovenskega reprezentanta Grege Sorčana pa je prednost podvojil Shamar Nicholson. Gostitelji so bili v prvem polčasu prepričljivi, gostje pa skoraj povsem nenevarni.

Zadetek Shamarja Nicholsona in napaka Grege Sorčana:

V nadaljevanju se je razmerje moči na igrišču obrnilo. Gostje so pritisnili in iskali priključek. Ko je Semir Smajlagić znižal zaostanek na 1:2, so se številni navijači Domžal spomnili na scenarij, ki se je v zadnjih tednih večkrat pripetil nogometašem v rumenem.

Fotogalerija s tekme v Domžalah, fotograf Morgan Kristan/Sportida:

1 / 15

Prednost dveh golov so zapravili proti Muri, Mariboru in Olimpiji, tokrat pa se zgodba ni ponovila, saj je prvi junak tekme Nicholson z drugim golom odločil zmagovalca.

Drugi zadetek Shamarja Nicholsona:

Jamajčan je tako na zadnjih dveh tekmah v polno zadel kar štirikrat in se na lestvici najboljših strelcev Domžal v tej sezoni izenačil s kapetanom Senijadom Ibričićem. Domžalčani so zmagali s 3:1, na lestvici pa se povzpeli na četrto mesto. Za vrtnicami zaostajajo le še dve točki.

9 - Rok Kronaveter (Olimpija), Rok Sirk (Mura),
8 - Dino Hotić (Maribor), Rudi Požeg Vancaš (Celje),
7 - Jan Mlakar (Maribor),
6 - Andres Vombergar (Olimpija), Luka Zahović (Maribor),
5 - Andrija Filipović (Gorica), Senijad Ibričić (Domžale), Jucie Lupeta (Olimpija/Celje), Luka Majcen (Triglav Kranj), Jasmin Mešanović (Maribor), Shamar Nicholson (Domžale), Bede Amarachi Osuji (Gorica), Milan Tučić (Rudar)
...

NK Olimpija
Sportal Nora tekma v Stožicah! Osem golov, sporne odločitve in kar dve enajstmetrovki Olimpije.