V drugi ligi ni več stoodstotnih, Rudar do prve zmage

1

nk rudar | Rudar je prišel do prve zmage v drugi ligi. | Foto Sportida

Rudar je prišel do prve zmage v drugi ligi.

Nogometaši velenjskega Rudarja so v zadnji tekmi 3. kroga 2. slovenske lige v gosteh premagali Šmartno 1928 z 2:1 in prišli do prve zmage.

Že v soboto je postalo jasno, da v ligi ni več kluba, ki bi imel stoodstotni izkupiček. Vodilna kluba Fužinar in Nafta 1903 sta se namreč razšla z neodločenim izidom 1:1, potem ko je Tadej Trdina Korošce popeljal v vodstvo v 12. minuti, novinec v vrstah Lendavčanov Nermin Haljeta pa je izenačil v 84.

Do svoje druge zmage so prišli tudi novinci v ligi Ajdovci, Primorje je z 2:0 odpravilo Krško. Dve zmagi imajo po novem tudi Bilje, ki so z 1:0 odpravile Triglav. Beltinci so doma izgubili proti Dravi z 2:3, pri čemer je vseh pet zadetkov padlo v prvem polčasu. Roltek Dob je s 4:1 premagal Jadran in prišel do druge zmage, tekmecu pa je prizadejal prvi poraz.

Krka je s 4:0 premagala zadnjeuvrščena Brda. Po treh zadetkih Marka Huča imajo Novomeščani enak izkupiček kot Fužinar in Nafta. Radomljani pa so zmagali v gosteh pri Brežicah s 3:1.