NK Bistrica NK Triglav ND Gorica NK Primorje NK Krka NK Beltinci NK Nafta Lendava Druga liga

Nedelja, 19. 11. 2023, 16.35

DRUGA LIGA, 18. KROG

Nafta jesenski prvak, Ajdovci znižali zaostanek

NK Triglav Kranj | Kranjčani so v zadnjem krogu jesenskega dela na domači zelenici po preobratu ugnali Beltince. | Foto Nik Moder/Sportida

Slovenski nogometni drugoligaši med reprezentančnim premorom niso mirovali. Odigrali so zadnji krog jesenskega prvenstva, v katerem najboljšim klubom ni šlo vse po načrtih. Vodilna Nafta je izgubila v Ljubljani pri Iliriji, drugouvrščeni Beltinci pa so zapravili prednost v Kranju in po preobratu ostali praznih rok proti Triglavu. S tem so zapravili priložnost, da bi po točkah ujeli Lendavčane. Primorje in Grosuplje sta se v nedeljo razšla brez zmagovalca, tako da so tretjeuvrščeni Ajdovci zaostanek za Nafto zmanjšali na -6.

Slovenija : Danska slovenska nogometna reprezentanca
Sportal Slovenci zapravili prvo zaključno žogo, Danci do dragocene vozovnice

Nafta 1903, vodilna ekipa 2. SNL, je v zadnjem jesenskem krogu nekoliko nepričakovano zabeležila tretji poraz v sezoni. V Ljubljani je morala priznati premoč Iliriji 1911, ekipi z dna lestvice, ki je bila boljša z 2:1. Zmagoviti zadetek za Šiškarje je v 60. minuti dosegel Dejan Djermanović.

Spodrsljaja sosedov niso izkoristili Beltinci Klima Tratnjek, ki bi z zmago Lendavčane prehiteli na lestvici, a so na gostovanju pri kranjskemu Triglavu izgubili z 1:2. Po prvem polčasu so z golom Henrika Nergutija vodili, nato pa je domačim uspel preobrat. Gola sta dosegla Kristian Dakič in Veron Šalja v 86. minuti z enajstmetrovke.

Poleg Triglava je pomembno zmago, da še ohrani dosegljiv zaostanek za vodilnimi tremi ekipami zabeležila tudi Gorica, z 2:0 je bila boljša od velenjskega Rudarja.

Na nedeljskih tekmah 18. kroga je Bistrica doma premagala Jadran Dekane z 1:0, tretjeuvrščeno Primorje pa je doma remiziralo proti zasedbi iz Grosuplja z 1:1. Grosuplje je povedlo v tretji minuti, ko je bil natančen Aleks Stojaković, četrt ure kasneje pa je izenačil Haris Dedić.

Na petkovi tekmi 18. kroga 2. SNL lige je Krka doma premagala Dravinjo z 2:1. Strelca golov za domače sta bila Mark Gliha v 8. in Tihomir Maksimović v 63., v 89. minuti je z enajstmetrovke izid znižal Žiga Čakš.

Spomladanski del drugoligaškega tekmovanja se bo začel prvi konec tedna v marcu 2024.