Nedelja, 26. 6. 2016, 22.23

Svetovna liga, tretji kakovostni razred, Solun

Grki brez prvega zvezdnika šokirali nerazpoložene Slovence

3

Slovenska odbojkarska reprezentanca je na zadnji tekmi drugega turnirja svetovne lige v Solunu z 1:3 v nizih izgubila proti Grkom. Slovenci so kljub temu zasedli prvo mesto v tretjem kakovostnem razredu, na zaključnem turnirju četverice, ki bo 1. in 2. julija v Nemčiji, pa se bodo v polfinalu pomerili ravno z današnjimi krvniki.

Slovenci so obračun z Grki, ki so tako kot proti Katarju začeli brez prvega zvezdnika Mitarja Đurića, začeli dobro, vodili so še z 18:17, potem pa so domači stopili na plin in v napeti končnici kar nekoliko presenetljivo strli Gianijeve izbrance.

V drugem nizu smo spremljali podobno igro, le da Slovenci tokrat niso popustili in so izenačili v nizih. Ko smo mislili, da bo ta dobljeni niz sprostil slovenske odbojkarje, se to ni zgodilo. Grki so v tretjem nizu spet nevarno pobegnili, sodnik pa je zaradi burne reakcije Mitji Gaspariniju pokazal tudi rdeči karton. A brez skrbi, Gasparini lahko nadaljuje igro, so pa Grki zaradi tega dobili dodatno točko in povedli z 11:7. To prednost so uspešno zadržali do konca niza in spet povedli.

Grki so po zmagi v tretjem nizu prisilili slovenskega selektorja k številnim menjavam. Giani je tudi malce iz jeze iz igre vzel vse nosilce in četrti niz začel v rezervni postavi Gregor Ropret, Sašo Štalekar, Alen Šket, Jan Klobučar, Tonček Štern, Klemen Hribar in Danijel Koncilja. Spremenjena zasedba ni igrala slabo in se je letečim Grkom zelo dobro upirala, na koncu pa z 27:29 vseeno klonila in tekma je bila končana.

Slovenci so kljub porazu zasedli prvo mesto, kar pomeni, da se bo v polfinalu zaključnega turnirja v Frankfurtu še enkrat pomerila z Grčijo in se skušala maščevati za nepričakovan današnji poraz. Dejstvo pa je, da bodo v Nemčiji Grki še močnejši,  saj se bo po bolezni v kader grške izbrane vrste vrnil tudi izjemni Đurić.

Nemčija, ki se je kot gostiteljica F4 tja uvrstila neposredno, se bo v drugem polfinalu pomerila s Tajvanom.

Skupina A3, turnir v Solunu:

Petek, 24. junij:
Slovenija : Katar 3:0 (21, 18, 20)
Gasparini 13, Urnaut in Čebulj po 12; Waleed 9, Ivoić 7
Poročilo s tekme
Izjave po tekmi

Grčija : Portoriko 3:1 (17, 17, -27, 24)

Morales 21; Ibrahim 14, Djukić 11

Grčija : Slovenija 3:1 (23, -22, 21, 27)

12. Portoriko 6 - 3

*Na zaključni turnir se uvrstijo prve tri ekipe. Nemčija je kot gostiteljica tja že uvrščena.