GEN-I Volley Nova KBM Branik Calcit Volley 1 DOL

Nedelja, 3. 12. 2023, 22.00

1. dol, ženske, 11. krog

Kamničankam prepričljivo slovenski derbi

Maša Pucelj, Calcit Volley | Mariborčanke so v nedeljskem derbiju slovenskega prvenstva priznale premoč Kamničankam. Prvo ime dvoboja je bila gostujoča sprejemalka Maša Pucelj (na sliki). | Foto Klemen Brumec

Za uvod v 11. krog so odbojkarice Ankarana gostile SIP Šempeter, ki se po novi zmagi drži tretjega mesta, Formiske pa so doma izgubile izgubile proti Grosuplju. V nedeljskem derbiju sta obračunali ekipi Calcita Volleyja in Nove KBM Branika, zanesljive zmage s 3:0 pa so se veselile Kamničanke.

Nova KBM Branik
Sportal Mariborčanke evropsko pot začele s porazom
Calcit Volley - Potsdam
Sportal Kamničanke streljaj od velike zmage

Tradicionalni slovenski derbi, drugi letošnji, ni prinesel večjih razburljivosti. Odbojkarice Calcita, ki v prvenstvu še niso izgubile točke, do zdaj le dva niza, so upravičile vlogo favoritinj, kakšnih večjih težav z najbližjimi zasledovalkami na lestvici niso imele.

Kamničanke so prevladovale od začetka do konca tekme. Odprle so jo z vodstvom 4:0, sredi niza pa dovolile, da so se tekmice približale na 15:16. A po izidu 17:19 je sledila nova serija zaporednih točk, vodstvo 24:17 in zanesljivo dobljen niz.

Začetek drugega niza je ponudil nekaj več upanja za domače navijače. Bankirke so prišle do vodstva 12:8, toda spet niso mogle zdržati brez črnih minut, ki so bile na koncu usodne. Tekmicam so dovolile sedem zaporednih točk, zaostanka pa niso več izničile.

Tretji niz so Kamničanke dobile najlažje, pravega odpora gostiteljic ni bilo več.

Prepričljivo prvo ime dvoboja je bila gostujoča sprejemalka Maša Pucelj, reprezentantka je dosegla 26 točk, v statistiko pa vpisala kar sedem blokov. Najboljša serverka tekme pa je bila Andjelka Radišković, ki je bila za servisno črto pri vseh večjih serijah zaporednih točk kamniške ekipe.