1. dol, ženske, 10. krog

Kamničanke do desete zmage po četrtem nizu

Calcit Kamnik | Kamničanke bodo vlogo favoritinj poskušale upravičiti proti Koprčankam. | Foto Klemen Brumec

Kamničanke bodo vlogo favoritinj poskušale upravičiti proti Koprčankam.

Branilke naslova in edina neporažena ekipa v  državnem prvenstvu Calcit Kamnik je v desetem krogu gostila šeste Koprčanke in zmagala po četrtem nizu. Drugouvrščene Mariborčanke so precej lažje, v treh nizih, odpravile Ankarančanke. Tretje Šempetranke so za sedmo oziroma četrto zaporedno zmago premagale Formis.

SIP Šempeter
Sportal Prvakinje suverene na Obali, Šempetranke skočile na tretje mesto

V 10. krogu ženskega državnega odbojkarskega prvenstva presenečenj ni bilo, favoritinje so opravile s tekmicami, še največ dela so imele vodilne igralke Calcita, ki so proti Luki Kopru izgubile drugi niz, nekaj težav pa imele tudi v četrtem. Težave so najbrž tudi posledica dejstva, da je trener Bruno Najdič namenil počitek najstarejšima in najbolj izkušenima igralkama, sprejemalki Anđelki Radišković in svoji hčeri, podajalki Sari Najdič.

Koprčanke v popolnosti tega niso izkoristile, ponujala se jim je celo priložnost, da osvojijo točko. V četrtem nizu so namreč izničile visok zaostanek in pred končnico izenačile na 20:20. A nato je Naja Boisa dosegla blok, Sara Hutinski as, Maša Pucelj pa je z napadom domačim zagotovila zaključno žogo. Da so jo izkoristile, je z napako poskrbela Nina Đukić, sicer z 18 točkami najučinkovitejša v koprski vrsti.

Soliden odpor je SIP Šempetru nudil Formis, njegovim igralkam je lahko žal predvsem za drugi niz. V njem so ves čas vodile, ob koncu tudi s 23:20, toda nato z napakami dovolile tekmicam, da niz dobijo. Zadnjo točko je z asom prispevala Maša Božič. Najučinkovitejša v domači vrsti je bila s 17 točkami Darja Eržen.

Nova KBM Branik je zanesljivo dobil prvi niz proti Ankaranu, v drugih dveh pa vendarle dovolil nekoliko bolj enakovreden boj. Tega pa niso videli gledalci v Grosupljemu, kjer je GEN-I Volley povsem nadigral ATK.