Petek, 1. 9. 2017, 17.00
7 let, 2 meseca
Štadion Antona Malatinskega
Štadion, ki se je skril v nakupovalno središče
Štadion Antona Malatinskega v Trnavi, kjer bodo varovanci Srečka Katanca danes odigrali pomembno kvalifikacijsko tekmo za svetovno prvenstvo 2018, je zelo moderen objekt, skrit v veliko nakupovalno središče.
- Primerjava Slovenije in Slovaške #infografika
- Tekma, ki je vredna več kot tri točke
- Srečko Katanec bo v ponedeljek povedal, kaj si misli o Kevinu Kamplu
Štadion je bil prenovljen leta 2015. Štadion, ki nosi ime legende Spartaka, kluba, na katerega so ponosni v Trnavi, nekdanjega dolgoletnega nogometaša in tudi trenerja tega petkratnega slovaškega prvaka, ki prisega na rdeče-črne barve, je v teh kvalifikacijah edini, na katerem tekme igrajo Slovaki.
Marek Hamšik in soigralci so se v preteklosti selili po vsej Slovaški, a zdaj je edini štadion v državi, ki ustreza visokim merilom za mednarodne reprezentančne tekme, prav ta v Trnavi. Brez skrbi, ne bo dolgo tako. V Bratislavi gradijo velik, moderen nacionalni štadion. Ko bo zgrajen, se bodo Slovaki preselili tja.
Toda za zdaj se zdi, da jim tudi objekt, na katerem se bodo danes udarili s Slovenijo, leži. Septembra lani so proti Angliji sicer izgubili z 0:1, potem ko so gol prejeli šele v 95. minuti. Oktobra in novembra so navdušili. Najprej so Škotsko premagali s 3:0 in potem še Litvo s 4:0. Jana Oblaka danes očitno čaka kar veliko dela.
V trgovsko središče je umeščen tako, da se ga sploh ne opazi
City arena se imenuje veliko trgovsko središče v Trnavi. Štadion, ki je bil zgrajen leta 1921, a so ga leta 2015 prenovili, za to so porabili 79 milijonov evrov, se zdi zelo moderen. Pravzaprav je del velikega trgovskega središča. Vanj je umeščen tako pretkano, da marsikdo sploh ne opazi, da gre za štadion.
Tako je bilo v teh dneh tudi z nekaj slovenskimi navijači, ki so se na tekmo odpravili dan ali dva pred njenim začetkom. To, kar se v Stožicah za zdaj še ni zgodilo, lahko vidimo tukaj. Idealno umeščen velik športni objekt, ki živi noč in dan. Čestitke Slovakom. Zorana Jankovića bi v Trnavi verjetno zabolelo srce.
Štadion sprejme 19.200 gledalcev in naj bi bil danes zvečer nabito poln, kar pa ne pomeni, da je nogomet v Trnavi zakon. Še zdaleč ne, tekme domačega Spartaka so slabo obiskane, so nam povedali prebivalci tega majhnega, mirnega mesta, v katerem živi nekaj več kot 60 tisoč ljudi. Pa čeprav so cene vstopnic zelo nizke. "Gledalci ne prihajajo tudi zaradi huliganov, ki pogosto skrbijo za takšne in drugačne izgrede," nam je povedal eden izmed njih.
Tukaj sta začela Samir Handanović in Mišo Brečko
Pred štadionom je vseskozi živahno. Sicer pa je na tem štadionu, še preden je bil prenovljen, slovenska reprezentanca že gostovala. Bilo je novembra 2004, ko je pod vodstvom Branka Oblaka na prijateljski tekmi remizirala z 0:0.
To je bila tekma, na kateri sta prvič za Slovenijo zaigrala Samir Handanović in Mišo Brečko. Poznejša dolgoletna reprezentanta, ki sta v slovenski izbrani vrsti pustila globok pečat in jo pomagala popeljati na svetovno prvenstvo 2010.
Zdajšnji selektor Srečko Katanec se nad takšnim rezultatom na tokratni tekmi verjetno ne bi pritoževal, a če želi poskrbeti, da si Slovenija zagotovi vsaj dodatne kvalifikacije za svetovno prvenstvo v Rusiji prihodnje leto, bo moral kreniti po zmago. Sicer bo Slovaška blizu temu, da se po številu nastopov na velikih tekmovanjih izenači s Slovenijo.
Do zdaj je zaigrala na enem svetovnem (2010) in enem evropskem prvenstvu (2016). Sloveniji je to, verjetno ni treba poudarjati, uspelo trikrat. V letih 2002 in 2010 je bila na svetovnem, leta 2000 pa na evropskem prvenstvu.
Sicer pa je danes na Slovaškem praznik in dela prost dan, saj Slovaki praznujejo dan ustave. Kako lepo bi bilo, če bi jim ga Slovenci danes zvečer pokvarili.