22.55

2 leti, 4 mesece

Thermometer Blue 0,05

1

Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid Barcelona Real Madrid špansko prvenstvo La Liga

Nedelja, 5. 12. 2021, 22.55

Špansko prvenstvo, 16. krog

Real ušel Atleticu na +10, Valencia tik za Barcelono

1

Xavi Barcelona | Xavi je doživel prvi poraz na trenerskem stolčku Barcelone. | Foto Reuters

Xavi je doživel prvi poraz na trenerskem stolčku Barcelone.

Novopečeni trener Barcelone Xavi je doživel prvi poraz, odkar je sedel na vroči stolček katalonskega velikana. Betis je na Camp Nouu zmagal z 1:0, nato pa je spodrsnilo še prvaku Atleticu. V Madridu je ostal praznih rok proti Mallorci (1:2), ki je zadela dvakrat v polno v zadnjih 10 minutah. Sevilla se je z zmago nad Villarrealom zavihtela na drugo mesto, vodilni Real Madrid pa je z zmago na zahtevnem gostovanju pri Real Sociedadu povišal prednost pred zasledovalci.

Barcelona po nepričakovanem porazu proti Betisu za vodilnim Realom zaostaja za 13 točk, beli baletniki pa lahko zvečer prednost še povišajo. Zeleno-beli iz Seville so na krilih zadetka Juanmija, podajo je prispeval nekdanji up Barcelone Cristian Tello, v 79. minuti poskrbeli za odmevno zmago, s katero so se povzpeli na tretje mesto. Xavi Hernandez je prvič izgubil kot trener Barcelone. V la ligi je sprva nanizal dve zmagi, v ligi prvakov remiziral z Benfico, proti Betisu pa je prvič ostal brez vsega.

Juanmi je v 79. minuti utišal Camp Nou in popeljal Betis v vodstvo. | Foto: Reuters Juanmi je v 79. minuti utišal Camp Nou in popeljal Betis v vodstvo. Foto: Reuters

Navijači Barcelone so lahko zaskrbljeni, saj jih med tednom čaka zahtevno gostovanje v ligi prvakov pri Bayernu, pri katerem bodo najverjetneje za napredovanje potrebovali zmago.

Preobrat Mallorce v Madridu

Na Wanda Metropolitanu je dišalo po novi zmagi Atletica. Branilci španskega naslova so v 68. minuti povedli po zadetku Brazilca Cunhe, a je nato Mallorca pripravila izjemen preobrat in pripravila ogromno presenečenje.

Tako je mladi Japonec Takefusa Kubo premagal Jana Oblaka in poskrbel za veliko zmago Mallorce. | Foto: Reuters Tako je mladi Japonec Takefusa Kubo premagal Jana Oblaka in poskrbel za veliko zmago Mallorce. Foto: Reuters

Najprej je Jana Oblaka v 80. minuti po strelu z glavo premagal Franco Russo, v sodnikovem podaljšku pa je mrežo kapetana slovenske izbrane vrste, ki je na dvoboju zbral štiri obrambe, premagal še 20-letni japonski reprezentant Takefusa Kubo, sicer posojeni napadalec druge ekipe madridskega Reala. Atletico čaka v torek zelo zahtevna tekma, v Portu bo lovil zmago, s katero bi napredoval med 16 najboljših v ligi prvakov.

Zadetek in asistenca Jovića

Kraljevi klub je dobro izkoristil spodrsljaja največjih tekmecev. V soboto zvečer se je z zahtevnega gostovanja v San Sebastianu vrnil z zmago. Real Sociedad je premagal z 2:0, v polno pa sta na začetku drugega polčasa zadela Vinicius Junior, Brazilec je v prvenstvu že pri 10 zadetkih, in Luka Jović. Srbski napadalec je dosegel prvi zadetek v tej sezoni, izkazal pa se je tudi z asistenco. Real ima pred drugouvrščeno Sevillo osem točk prednosti.

Veselje Viniciusa Jr. (v sredini) in soigralcev po vodilnem zadetku Reala. | Foto: Reuters Veselje Viniciusa Jr. (v sredini) in soigralcev po vodilnem zadetku Reala. Foto: Reuters