30. 10. 2023,
22.47

6 mesecev

Thermometer Blue 0,02

Atalanta Juventus Napoli Inter AC Milan Udinese Sandi Lovrič Jaka Bijol serie A italijansko prvenstvo

Ponedeljek, 30. 10. 2023, 22.47

6 mesecev

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 10. KROG

Inter dobil derbi in ostal vodilni, še sedmi remi Udineseja, Atalanta pred Napolijem

Inter Milan Marcus Thuram | Marcus Thuram je zadel za vodstvo Interja na derbiju z Romo (1:0). | Foto Reuters

Marcus Thuram je zadel za vodstvo Interja na derbiju z Romo (1:0).

Vodilni v serie A nogometaši Interja so v desetem krogu z 1:0 premagali Romo. Prvak Napoli je proti AC Milanu zaostajal z 0:2, a iztržil točko za 2:2. Juventus je doma premagal Verono z 1:0, zmagoviti zadetek dosegel v sedmi minuti sodnikovega podaljška. Še naprej brez zmage ostaja Udinese, ki je še sedmič remiziral (1:1 z Monzo). Krog se je zaključil v ponedeljek z zmagama Atalante in Lazia.

Leo Štulac
Sportal Mojstrovina Lea Štulca v sodnikovem dodatku #video

Inter Milan je prvo mesto na lestvici potrdil z zmago nad Romo. Proti njenemu golu je sprožil kar 19 strelov, edini zadetek pa je v 81. minuti zabil Marcus Thuram. V 90. minuti je Carlos Augusto zatresel okvir vrat. Varovanci Joseja Mourinha si niso priigrali niti ene zares neverne priložnosti, proti vratom tekmeca so sprožili le en strel. Finalisti zadnje izdaje lige prvakov imajo po desetih krogih 25 točk, dve več od Juventusa.

Juventus je do zmage nad Verono prišel v izdihljajih srečanja. | Foto: Reuters Juventus je do zmage nad Verono prišel v izdihljajih srečanja. Foto: Reuters Juventus je do zmage proti Veroni prišel šele globoko v sodnikovem podaljšku, ko je zadel v polno Andrea Cambiaso. Pred tem je Var razveljavil zadetka Moiseja Keana v 54. in Dušana Vlahovića v 14. minuti. Stara dama je na tekmi imela kar 30 strelov, vendar le šest v okvir vrat.

Tretje mesto zaseda AC Milan, ki je zbral 22 točk. Rdeče-črni so bili na dobri poti do treh točk, saj so po polčasu proti Napoliju vodili z 2:0 po zadetkih Oliviera Girouda (22., 31. minuta). V drugem polčasu sta za prvake iz minule sezone zadela Matteo Politano (50.) in Giacomo Raspadori (63.). Napoli je po osvojeni točki četrti z 18 točkami. Sledita Fiorentina (17) in Atalanta (16).

Udinese Jake Bijola (odigral je celotno tekmo) in Sandija Lovrića (vstopil je v 62. minuti je v nedeljo popoldne gostoval v Monzi. In ekipa iz Vidma je v italijanskem prvenstvu še naprej brez zmage. Vodilni v klubu so odločili tudi za menjavo na trenerskem mestu, ekipo zdaj vodi Gabriele Cioffi. In tudi z njim je osvojila le točko, za že sedmi remi sezone. Z Monzo je Udinese igral 1:1. Videmčani so dolgo zaostajali (Andrea Colpani je dosegel peti gol sezone), nakar je za končni izid v 67. minuti zadel Lorenzo Lucca.

Cagliariju je uspel izjemen preobrat. Frosinone je vodil že s 3:0, a so domači od 72. minute zadeli štirikrat, od tega dvakrat v sodnikovem dodatku. Obakrat je bil natančen Leonardo Pavoletti, in sicer v 94. in 96. minuti.