22.47

1 leto

Thermometer Red 9,30

1

NK Maribor NK Maribor UEFA liga prvakov Darko Milanič Hapoel Be'er Sheva NK Rijeka Matjaž Kek Matic Črnic Benjamin Verbič Köbenhavn

Sreda, 23. 8. 2017, 22.47

1 leto

Liga prvakov, kvalifikacije, play-off (povratne tekme)

Znani so vsi udeleženci lige prvakov. Verbiča ni med njimi.

1

Benjamin Verbič | Foto Reuters

Dobili smo zadnjih pet udeležencev lige prvakov. Köbenhavna Benjamina Verbiča ni med njimi. V torek je velik met, tretja uvrstitev med elito, uspela Mariboru. Matjažu Keku z Rijeko ni uspelo.

Köbenhavn je proti Qarabagu v Azerbajdžanu na prvi tekmi izgubil z 0:1. Tokrat je z Benjaminom Verbičem, ki je igral od prve do zadnje minute, zmagal z 2:1, a je zaradi zadetka v gosteh napredoval azerbajdžanski prvak.

Ob njem so si mesto med elito priborili še nogometaši Liverpoola, ki so še drugič premagali nemški Hoffenheim, moskovski CSKA, ki ni imel težav z Young Boys, lizbonski Sporting (na njegovi plačilni listi je tudi slovenski vratar Ažbe Jug, ki pa ga tokrat ni bilo niti na klopi), ki je visoko zmagal v Bukarešti, in ciprski Apoel.

Vsi udeleženci lige prvakov 2017/18:

Anderlecht (Belgija), Apoel (Ciper), Atletico Madrid (Španija), Barcelona (Španija), Bayern München (Nemčija), Basel (Švica), Benfica (Portugalska), Bešiktaš (Turčija), Borussia Dortmund (Nemčija), Celtic (Škotska), Chelsea (Anglija), CSKA Moskva (Rusija), Feyenoord (Nizozemska), Juventus (Italija), Liverpool (Anglija), Manchester City (Anglija), Manchester United (Anglija), Maribor (Slovenija), Monaco (Francija), Napoli (Italija), Olympiacos (Grčija), Porto (Portugalska), PSG (Francija), Qarabag (Azerbajdžan ), Real Madrid (Španija), Red Bull Leipzig (Nemčija), Roma (Italija), Spartak Moskva (Rusija), Šahtar Doneck (Ukrajina), Sevilla (Španija), Sporting Lizbona (Portugalska) in Tottenham (Anglija).

Mitja Viler in Jasmin Handanović velika junaka Maribora

Vratar Jasmin Handanović je ob koncu reševal Maribor z nekaj izvrstnimi obrambami. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Vratar Jasmin Handanović je ob koncu reševal Maribor z nekaj izvrstnimi obrambami. Foto: Žiga Zupan/Sportida Mariboru - pretekli teden je v Izraelu izgubil z 1:2 - je za napredovanje zadoščala tesna zmaga brez prejetega zadetka. Prvi in, kot se je izkazalo na koncu, edini zadetek so Mariborčani dosegli v 15. minuti. Premoč Mariborčanov je kronal Mitja Viler, ki je na levi strani prišel do odbite žoge in jo neubranljivo poslal za hrbet Guya Haimova.

Gostje, ki bi po prejetem zadetku za napredovanje morali zatresti mariborsko mrežo, so v nadaljevanju sicer postajali nevarnejši, a jim ni uspelo premagati Jasmina Handanovića. V 32. minuti je bilo spet nevarno pred vrati Izraelcev, a je Marcos Tavares, ki ga je lepo našel Gregor Bajde, z glavo streljal malce prek gola.

Rezultat se do polčasa ni spremenil, so pa v drugem delu takoj spet pritisnile vijolice in bile v prvih desetih minutah precej boljši nasprotnik. Nato so na plin stopili Izraelci, nevarno oblegali mariborska vrata, a je izjemni Handanović, eden od junakov srečanja, spretno poskrbel, da do konca tekme nobena žoga ni končala za njegovim hrbtom.

Štajerci so se zaradi gola v gosteh s skupnim rezultatom 2:2 uvrstil v skupinski del lige prvakov.

Napredovanje prineslo milijone

Veselje ob uspehu, ki v Ljudski vrt prinaša ugledne tekmece in milijone. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Veselje ob uspehu, ki v Ljudski vrt prinaša ugledne tekmece in milijone. Foto: Žiga Zupan/Sportida

Mariborčani so se tako še tretjič v zgodovini kluba uvrstili v skupinski del lige prvakov. Napredovanje jim bo prineslo bogato nagrado. Vijolice bodo za velik uspeh prejele skoraj 16 milijonov evrov denarne nagrade Uefe.

Keku podvig ni uspel

Rijeki Matjaža Keka preboj v ligo prvakov ni uspel. Nadaljevala bo v ligi Europa. | Foto: Grega Valančič/Sportida Rijeki Matjaža Keka preboj v ligo prvakov ni uspel. Nadaljevala bo v ligi Europa. Foto: Grega Valančič/Sportida

Hrvaškemu prvaku Rijeki, ki ga vodi slovenski strateg Matjaž Kek, podvig ni uspel. Na razprodani Rujevici so, podobno kot Maribor, potrebovali zmago z 1:0, a je na obračunu z grškim velikanom Olympiakosom niso dočakali. Grki so pretekli teden doma zmagali z 2:1, napredovanje pa so potrdili z zmago z 1:0 na Reki.

Napredovali so še Celtic, ki je izločil Astano, Napoli, ki je na obračunu, na katerem je pravico delil Damir Skomina, premagal Nico, in Sevilla, ki je bila boljša od turškega Basaksehira.

Žreb skupinskega dela lige prvakov za sezono 2017/18 bo v četrtek popoldne v Monte Carlu.