Sreda, 19. 7. 2023, 21.56

10 mesecev

KVALIFIKACIJE ZA LIGO PRVAKOV, 1. KROG (POVRATNE TEKME)

Olimpija strla latvijski oreh in dobila tekmeca, udarec za Ferencvaroš

NK Olimpija : Valmiera, kvalifikacije liga prvakov | Olimpija je tudi na povratni tekmi kvalifikacij za ligo prvakov latvijsko Valmiero premagala z 2:1 in si s skupnim izidom 4:2 zagotovila napredovanje v drugi krog kvalifikacij. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Nogometaši ljubljanske Olimpije so tudi na povratni tekmi uvodnega kvalifikacijskega kroga evropske lige prvakov latvijskega tekmeca Valmiero premagali z istim rezultatom kot na prvi tekmi, 2:1, in napredovali v drugi krog kvalifikacij. V tem se bodo pomerili s serijskim bolgarskim prvakom Ludogorcem, ki je po presenetljivem porazu na prvi tekmi s kosovskim Ballkanijem (0:2), na povratni zmagal s 4:0 in napredoval. Za presenečenje so poskrbeli nogometaši Klaksvika iz Ferskih otokov, ki so po uvodnem remiju na drugi tekmi v gosteh s 3:0 izločili madžarski Ferencvaroš.

Poročilo s tekme:

liga prvakov NK Olimpija Valmiera Rui Pedro
Sportal Olimpija v Latviji do zmage in napredovanja
NK Maribor
Sportal Mariborčanom uspelo po preobratu na Malti, slovo Domžal

Izbranci portugalskega strokovnjaka na klopi slovenskega prvaka Joaa Henriquesa so imeli na prvem dvoboju izrazito terensko premoč proti tekmecem z Baltika, z goloma Mustafe Nukića in Ruija Pedra so pred tednom v Stožicah povedli z 2:0, na koncu pa zmagali z 2:1.

Tudi na povratnem srečanju so Ljubljančani po prvem polčasu vodili z 1:0, v 33. minuti je mrežo domačih znova zatresel Rui Pedro, v 64. pa je na 2:0 zvišal Ahmet Muhamedbegović. Podobno kot v Ljubljani so člani Valmiere v zadnjem delu srečanja prišli do gola, končnih 2:1 je v 82. minuti postavil Kolumbijec Camilo Mena.

Ljubljanska zasedba se bo v drugem krogu kvalifikacij pomerila z bolgarskim prvakom Ludogorcem. Ta je v povratno tekmo s kosovskim Ballkanijem presenetljivo vstopil z zaostankom z 0:2, a na domačem terenu stvari postavil na svoje mesto, zmagal s 4:0 in si zagotovil napredovanje