UEFA liga prvakov liga prvakov liga prvakov NK Mura

Kvalifikacije lige prvakov, 2. krog (prve tekme)

Mura stresla okvir vrat, a ostalo je pri remiju brez zadetkov

3

Mura - Ludogorec | Žiga Kous je stresel okvir vrat Ludogorca. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Žiga Kous je stresel okvir vrat Ludogorca.

Mura je v prvem krogu kvalifikacij svojo nalogo opravila z odliko, saj je s skupnih 6:0 izločila Škendijo. V drugem krogu se "čarno-bejli" merijo z mnogo zahtevnejšim tekmecem, bolgarskim Ludogorcem. Na prvem srečanju v Fazaneriji si je lepše priložnosti ustvarila Mura, stresla tudi okvir vrat, a ostalo je pri začetnem rezultatu.

Mura - Ludogorec
Sportal Mura prvi del zahtevne naloge prestala z remijem

Mura : Ludogorec 0:0 (0:0)

V prvem polčasu v Murski Soboti se ni dogajalo prav veliko. Edino res pravo priložnost je zapravil napadalec Mure Mihael Klepač, a je njegov poizkus vratar Ludogorca Kristijan Kahlina odbil v kot. Bolgari so bili sicer krepko več pri žogi, vendar v okvir vrat Matka Obradovića v prvih 45 minutah niso sprožili niti enkrat. Edini, ki je moral po prihodu na zelenico bolj paziti, je bil domači branilec Žan Karničnik, ki je rumeni karton prejel že v uvodnih minutah tekme.

V drugi del tekme je bolje vstopila Mura, ki je zapravila še eno lepo priložnost. Po strelu Luke Bobičanca se je ponovno izkazal vratar gostov Kahlina. Obe ekipi sta si nato pripravili še nekaj priložnosti, najlepšo pa je zapravil domači kapetan Žiga Kous, ki je v 84. minuti stresel okvir bolgarskih vrat. Na semaforju je do konca srečanja ostalo 0:0, tako da se bo vse skupaj odločilo na povratnem srečanju v Bolgariji.

Fotogalerija s tekme (Blaž Weindorfer/Sportida):

1 / 19
NK Maribor NŠ Mura
Sportal Muri se smeji, v njeno blagajno kapljajo milijoni evrov!

V akciji kar nekaj slovenskih legionarjev

Filip Valenčič se je s HJK Helsinki zoperstavil Malmöju. Finci so na Švedskem izgubili z 2:1, podajo za edini zadetek gostov pa je prispeval slovenski legionar. Valenčič je bil zamenjan tik pred koncem srečanja.

Že včeraj je Miha Blažič za Ferencvaroš odigral vseh 90 minut tekme proti Žalgirisu in se veselil zmage z 2:0. Tudi Dejan Petrović se je z Rapidom veselil zmage nad praško Sparto (2:1), Slovenec je igral do 73. minute tekme. Lovro Bizjak pa je s Šerifom v Armeniji prišel do minimalne zmage z 1:0.

Na igrišču pa nismo videli Petra Stojanovića, ki ga je zagrebški  Dinamo posodil Empoliju.

Petar Stojanović
Sportal Petar Stojanović se seli v italijansko prvo ligo

Drugi krog kvalifikacij, prve tekme:

Torek, 20. julij:
Alaškert : Šerif Tiraspol 0:1 (0:0)
Henrique 83.
Lovro Bizjak (Šerif) je vstopil v 93. minuti.

Lincoln Red Imps : Cluj 1:2 (1:0)
Rosa 45.; Debeljuh 52., 58.

Dinamo Zagreb : Omonoia 2:0 (0:0)
Majer 65., Jakić 81.

Ferencvaroš : Žalgiris Vilnius 2:0 (2:0)
Uzuni 25., Nguen 39.
Miha Blažič (Ferencvaroš) je odigral vseh 90 minut.

Rapid Dunaj : Sparta Praga 2:1 (0:1)
Knasmullner 63., 71.; Krejči 3.
Dejan Petrović (Rapid) je igral do 73. minute tekme.

Celtic : Midtjylland 1:1 (1:0)
Abada 39.; Evander 66.; RK: Bitton 44./Celtic, Dreyer 56./Midtjylland

Sreda, 21. julij:
Kairat Almaty : Crvena zvezda 2:1 (1:0)
Kante 24., Bagnack 79.; Mikanović 57./ag.

Malmö : HJK Helsinki 2:1 (1:0)
Čolak 45+1., Christiansen 74.; Ro. Riski 68.
Filip Valenčič (HJK) je igral do 94. minute in prispeval asistenco za edini zadetek gostov.

Mura : Ludogorec 0:0