22.04

1 leto

Thermometer Blue Green 4,19

4

Filip Valenčič Miha Blažič Kenan Bajrić Alen Ožbolt Lovro Bizjak Petar Stojanović Shkendija UEFA liga prvakov NK Mura

Sreda, 14. 7. 2021, 22.04

1 leto

Kvalifikacije lige prvakov, 1. krog (povratne tekme)

Mura s petardo do napredovanja v boju za evropsko slavo

4

Mura : Shkendija, kvalifikacije liga prvakov | Mura je slavila s kar 5:0. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Mura je slavila s kar 5:0.

Danes je bila odigrana večina povratnih tekem prvega kroga kvalifikacij za ligo prvakov. Mura je na Fazaneriji pred domačimi navijači z izjemno predstavo s kar 5:0 (2:0) ugnala prvaka Severne Makedonije Škendijo in si zagotovila napredovanje v drugi krog kvalifikacij. Slovenski prvak je prvo tekmo v gosteh dobil z 1:0. Muro v drugem krogu zdaj čaka bolgarski prvak Ludogorec Razgrad. Napredovanje so si priigrali tudi vsi slovenski legionarji, Filip Valenčič se je ob tem za HJK znova vpisal med strelce.

Nino Kouter
Sportal Mura izboljšala rekord, ki ga je pred 22 leti postavil prav Šimundža

Mura je tekmo na Fazaneriji odprla odločno, v 25. minuti je za vodstvo z 1:0 poskrbel Luka Bobičanec, ki je bil strelec tudi na prvem obračunu. Bobičanec je na robu kazenskega prostora sprejel podajo Žana Karničnika, potem pa je z odličnim diagonalnim strelom v zgornji desni kot in s pomočjo vratnice zatresel mrežo nasprotnika. V 42. minuti je Škendija ostala še brez Jana Krivaka, ki je prejel drugi rumeni karton in moral predčasno končati srečanje. Muraši so številčno prednost izkoristili že dobre tri minute kasneje, ko je tik pred koncem prvega polčasa s prekrasnim zadetkom prednost domačih podvojil Nino Kouter.

Slovenski prvaki so bili tudi v drugem polčasu razred zase. V 55. minuti so prednost povišali na 3:0, z izjemnim golom se je med strelce vpisal še Mihael Klepač, ki je z nizkim strelom ugnal Zahova. Devet minut kasneje je po podaji Tomija Horvata zadel še Žiga Kous, ko je bil uspešen s strelom s približno desetih metrov. Končni izid je v 87. minuti z drugim zadetkom na tekmi postavil Klepač, ko je v prazno mrežo poslal žogo z desne strani.

Mura : Škendija, foto: Blaž Weindorfer/Sportida:

1 / 34

Izbranci Anteja Šimundže, ki ima ogromno izkušenj z nastopi in vodenjem ekip v elitnem evropskem klubskem tekmovanju, so si z zmago podaljšali evropsko sezono in si zagotovili vsaj šest tekem. Če Muri, aktualnemu slovenskemu prvaku, namreč spodleti v kvalifikacijah za ligo prvakov, bo deležna popravnega izpita, tolažilne nagrade, nastopa v kvalifikacijah za konferenčno ligo.

Cluj Borac Banjaluka
Sportal Prva žrtev novega pravila Uefe

Fazanerija je desetič, odkar Mura nastopa v Evropi, gostila evropsko srečanje, tribune pa so bile v nasprotju s prejšnjo sezono, ko je spektakel proti PSV Eindhovnu (1:5) potekal pred praznimi tribunami, polne. Objekt v Murski Soboti, ki je zaradi zahtev Evropske nogometne zveze (Uefa) v zadnjih tednih doživel nekaj kozmetičnih popravkov, je bil tako v veliko pomoč nogometašem Mure, ki jih v drugem krogu čaka Ludogorec Razgrad. Bolgarski prvak je na obeh tekmah z 1:0 odpravil prvaka Belorusije Šahtjor Soligorsk.

V tej sezoni je Uefa odpravila pravilo pomembnosti zadetkov, doseženih v gosteh.

Do napredovanja vsi slovenski legionarji, Valenčič spet v polno

Petar Stojanović je z Dinamom slavil na Islandiji. | Foto: Getty Images Petar Stojanović je z Dinamom slavil na Islandiji. Foto: Getty Images Danes je bilo na delu še nekaj klubov, ki nastopajo v kvalifikacijah za ligo prvakov kot prvaki svojih držav, za njih pa nastopajo tudi slovenski legionarji. Hrvaški prvak Dinamo Zagreb je po nenavadni zmagi na prvem srečanju, ko je vodil že s 3:0 in nato zapravil strel z bele točke, nato pa je prvak Islandije Valur v zadnjih minutah po silnih napakah obrambe modrih dosegel dva gola, z 2:0 slavil v Reykjaviku. Slovenski reprezentant Petar Stojanović je igral celotno srečanje.

Miha Blažič je s Ferencvarošem še drugič visoko ugnal tekmece s Kosova, HJK Filipa Valenčiča pa je po zmagi s 3:1 v Helsinkih v Črni gori še v drugo visoko ugnal Budućnost (4:0). Valenčič se je tudi na drugi medsebojni tekmi vpisal med strelce.

Do napredovanja je zahvaljujoč zmagi na prvi tekmi (2:0) prišel tudi Slovan iz Bratislave, ki je s Kenanom Bajrićem (na klopi) klonil na drugi tekmi na Irskem (1:2). Šerif Tiraspol Lovra Bizjaka je tudi v drugo ugnal albanskega prvaka Teuta Durres. Prejšnji teden so Bizjakovi slavili s 4:0, tokrat pa je bil izid 1:0.

Kvalifikacije lige prvakov, 1. krog (povratne tekme):

Torek, 13. julij:
Mura* : Shkendija 5:0 (2:0) /1:0/
Bobičanec 25., Kouter 45.+1., Klepač 55., 87., Kous 64.  R. K.: Krivak 42./Shkendija

Hibernians : Flora Tallinn* 0:3 (0:2)   /0:2/
Zenjov 25., Sappinen 33., Reinkort 87.

Lincoln Red Imps* : Fola Esch 5:0 (2:0)  /2:2/
De Barr 19., 73., Walker 39./11m, 68./11m, Ronan 58.

Riga : Malmö* 1:1 (0:1)  /0:1/
Paurević 57.; Colak 33.

Šerif Tiraspol* : Teuta Durres 1:0 (1:0)   /4:0/
Traore 6.
Lovro Bizjak (Šerif) je igral od 81. minute.

Borac Banjaluka : CFR Cluj* 2:1 (2:0; 0:0) (po podaljšku)  /1:3/
Vranješ 60., Moraitis 64.; Chipciu 118.

Priština : Ferencvaroš* 1:3 (0:0)  /0:3/
Hoti 67.; Uzuni 49., 80., 86.
Miha Blažič (Ferencvaroš) je igral celotno tekmo.

Budućnost : HJK Helsinki* 0:4 (0:3)  /1:3/
Riski Ro. 6., 49., Valenčič 35., Jair 40.
Filip Valenčič (HJK) je igral do 74. minute.

Linfield : Žalgiris Vilna* 1:2 (0:2)  /1:3/
Shields 65./11m; Mikoliunas 17., Onazi 44. R. K.: Diaw 64., Uzela 89./oba Žalgiris

Shamrock Rovers : Slovan Bratislava* 2:1 (1:0)   /0:2/
Burke 16./11, Towell 64.; Weiss 73.
Kenan Bajrić (Slovan) je tekmo spremljal na klopi za rezerve, Alena Ožbolta ni bilo v ekipi Slovana.

Šahtjor Soligorsk : Ludogorec Razgrad* 0:1 (0:0)  /0:1/
Despodov 71.

Valur : Dinamo Zagreb* 0:2 (0:1)  /2:3/
Ivanušec 31., Oršić 89.
Petar Stojanović (Dinamo) je igral celotno tekmo.

Sreda, 14. julij:
Kairat Almaty* : Maccabi Haifa  2:0 (1:0) /1:1/
Love 19., Abiken 66.

Alaškert* : Connah's Quay 1:0 (0:0, 0:0) (po podaljšku) /2:2/
Bezecourt 113.

Neftči Baku* : Dinamo Tbilisi 2:1 (0:0) /2:1/
Makhmudov 58./11m, Alasgarov 68.; Radin 51.

Legia Varšava* : Bodo/Glimt 2:0 (1:0) /3:2/
Luquinhas 40., Pekhart 90+5.

// rezultat prvih tekem, v tej sezoni ne velja pravilo pomembnosti zadetkov v gosteh