Petek, 21. 4. 2017, 0.04

Liga Europa, četrtfinale (povratne tekme)

Manchester United komaj preživel, a plačal visoko ceno #video

Zlatan Ibrahimović | Foto Reuters

V polfinale lige Europa so se uvrstili Celta, Ajax, Lyon in Manchester United, ki se je proti Anderlechtu moral reševati v podaljšku. Odločilni zadetek je v 107. minuti dosegel 19-letni Marcus Rashford.

Angleški velikan iz Manchestra v drugem kakovostnem evropskem tekmovanju po napetem obračunu proti Anderlechtu ostaja v boju za glavno nagrado, ki bi mu prinesla v naslednji sezoni igranje v ligi prvakov. A rdeči vragi so nepričakovano dolgo hodili po robu prepada, na koncu pa jih je po nešteto zapravljenih lepih priložnostih v drugem delu podaljška rešil mladi napadalec Marcus Rashford.

Rdeči vragi so v trdem boju za polfinalno vstopnico izgubili kar dva pomembna moža, branilca Marcosa Roja, ki je zaradi poškodbe kolena igrišče zapustil že v prvem polčasu, in Zlatana Ibrahimovića, ki mu je ob doskoku grdo obrnilo koleno. Zdi se, da je zanj sezone že konec.

Kako se je poškodoval Ibrahimović:

Še kako napeto je bilo tudi v Gelsenkirchnu, kjer se je domači Schalke vrnil in nadoknadil dva zadetka zaostanka, podaljšek pa je več sreče prinesel Ajaxu. Nemci so ob igralcu več celo povedli s 3:0, na koncu pa vseeno popustili in gostom iz Amsterdama dovolili, da jih z dvema zadetkoma (3:2) izločijo iz Evrope.

Edina, ki se je v polfinale uvrstila že po rednem delu, je bila španska Celta. Ta je v Belgiji remizirala in ohranila prednost zadetka, v vročem Instanbulu pa se je kot zadnji med štiri najboljše uvrstil Lyon, ki je po enajstmetrovkah (7:6) izločil Bešiktaš.