Četrtek, 13. 4. 2017, 23.43

Liga Europa, četrtfinale (prve tekme)

Neverjetni prizori nasilnih navijačev v Lyonu #foto #video

Lyon Bešiktaš kaos | Foto Reuters

Manchester United, prvi favorit za končno lovoriko, je na prvi četrtfinalni tekmi lige Europa v Bruslju le remiziral z Anderlechtom (1:1), Ajax je z 2:0 premagal Schalke, Celta pa s 3:2 Genk. Tekma v Lyonu, ki se je zaradi divjanja navijačev iz Turčije začela šele nekaj minut pred 22. uro, je po preobratu pripadla domačim.

Tekma v Lyonu se je zaradi velikih izgredov navijačev Lyona in Bešiktaša začela s 45-minutno zamudo. Organizatorji so imeli z navijači težave že pred tekmo, kasneje pa je zavrelo tudi na štadionu.

Incident naj bi zakrivili gostujoči navijači - teh naj bi v Lyon prišlo vsaj deset tisoč -, ko so začeli v domače navijače metati najrazličnejše predmete in tudi vdrli na Lyonov sektor. To je domače navijače pognalo v beg na zelenico, posnetki pa kažejo, da so pele tudi pesti.

Na koncu so imeli več razloga za veselje navijači Lyona, saj so njihovi ljubljenci v zadnjem delu tekme Turkom zabili dva zadetka in na koncu zmagali z 2:1.

Tako je zavrelo na tribunah štadiona v Lyonu:

Manchester United je imel v Bruslju vse pod nadzorom in v 37. minuti tudi zasluženo povedel prek Armenca Henrikha Mkhitaryana. Vseeno bo na povratni tekmi na Old Traffordu še vroče, saj so domačini iz edinega strela, ki je šel v okvir vrat Uniteda, zadeli ob koncu tekme in izenačili na 1:1.

Prednost dveh zadetkov si je pred domačimi gledalci zagotovil Ajax (2:0), pred povratnim obračunom pa je v boljšem položaju tudi Celta iz Viga.

Povratne tekme bodo prihodnji četrtek (20. april).