italijansko prvenstvo Fiorentina Luka Krajnc Josip Iličić

Ponedeljek, 12. 12. 2016, 22.51

Italijansko prvenstvo, 16. krog

Josip Iličić do pomembnih točk, Romi derbi kroga

Josip Iličić | Foto Guliver/Getty Images

V ponedeljek sta bili na sporedu zadnji tekmi 16. kroga italijanskega prvenstva. Josip Iličić je Fiorentini pomagal do zmage z 2:1 nad Sassuolom. Roma je v derbiju kroga z golom Belgijca Radje Nainggolana z 1:0 premagala Milan. Valter Birsa (Chievo) in Jasmin Kurtić (Atalanta) sta se v nedeljo vpisala med strelce.

Josip Iličić je pri ponedeljkovi zmagi Fiorentine nad Sassuolom z domačimi navijači z 2:1, po kateri so Firenčani skočili na sedmo mesto lestvice, sodeloval 69 minut. Oba gola za domače je zabil Hrvat Nikola Kalinić.

V nedeljo je Samir Handanović Interju pomagal do zmage nad Genoo z 2:0.

Zadetek Valterja Birse:

Zadetek Jasmina Kurtića:

Valter Birsa se je vpisal med strelce pri zmagi Chieva z 2:0 v Palermu. Igral je vso tekmo, medtem ko je Boštjan Cesar sedel na klopi gostov in ni dobil priložnosti za igro. Siniša Anđelković je bil pri Palermu na igrišču od prve do zadnje minute.

Jasmin Kurtić je spet zadel za Atalanto, ki je doma izgubila proti Udineseju z 1:3 in doživela drugi zaporedni poraz po kar šestih zaporednih zmagah, ki jih je zabeležila pred tem. Igral je 77 minut.

Luka Kranjc v soboto ni sodeloval pri porazu Sampdorie proti Laziu z 1:2.

Italijansko prvenstvo, 16. krog:

Sobota:
Crotone : Pescara 2:1 (1:0)
Palladino 24./11-m., Ferrari 83.; Campagnaro 82.; R.K.: Aquilani 73./Pescara

Sampdoria : Lazio 1:2 (0:2)
Schick 89.; Milinković-Savić 40., Parolo 44.
Luka Krajnc (Sampdoria) ni igral.

Nedelja:
Cagliari : Napoli 0:5 (0:2)
Mertens 34., 69., 72., Hamšik 45., Zielinski 51.

Atalanta : Udinese 1:3 (0:0)
Kurtić 47.; Zapata 45., Fofana 72., Thereau 87.
Jasmin Kurtić (Atalanta) je igral do 77. minute.

Bologna : Empoli  0:0

Palermo : Chievo 0:2 (0:1)
Birsa 14., Pellissier 49.
Siniša Anđelković (Palermo) je igral celotno srečanje. Valter Birsa (Chievo) je igral celotno srečanje. Boštjan Cesar (Chievo) je tekmo spremljal z rezervne klopi.

Torino : Juventus  1:3 (1:1)