5. 12. 2016,
23.20

Thermometer Blue 1,20

Luka Krajnc Juventus Fiorentina Josip Iličić Samir Handanović Inter Napoli italijansko prvenstvo Valter Birsa Boštjan Cesar

Ponedeljek, 5. 12. 2016, 23.20

Italijansko prvenstvo, 15. krog

Izkušeni Primorec v Veroni zgrešil 11-metrovko

Juventus | Foto Reuters

Petnajsti krog italijanskega prvenstva se je začel s zmago Napolija nad Interjem Samirja Handanovića (3:0). Branilec naslova Juventus je s 3:1 odpravil Atalanto Jasmina Kurtića in končal njen niz šestih zaporednih zmag, rimski derbi pa je pripadel Romi. Chievo je remiziral z Genoo, Valter Birsa pa je zapravil najstrožjo kazen.

Slovenski vratar Samir Handanović je moral na sobotnem težkem gostovanju že v drugi minuti po žogo v svojo mrežo. Premagal ga je Piotr Zielinski. Drugi šok za Inter je sledil le tri minute pozneje, ko je Handanovića premagal še Marek Hamšik. Piko na i zasluženi zmagi Napolija s 3:0 pa je v 52. minuti postavil Roberto Insigne.

V soboto jo Atalanta optimistično krenila v Torino, kjer jo je po šestih zaporedni zmagah pričakal Juventus, ki je v zadnjem krogu izgubil. Jasmin Kurtić in soigralci so upali na vsaj točko, a prepričljivo izgubili. Torinčani so bili boljši s 3:1. Slovenski reprezentant je bil na igrišču 75 minut.

Roma vladar italijanske prestolnice

Josip Iličić je v nedeljo s Fiorentino gostil Palermo Siniše Anđelkovića in prišel do novih treh točk. A ne zlahka, saj je v obrambi gostov odlično poveljeval ravno slovenski branilec, ki je odigral celotno srečanje. Iličić je igral do 85. minute. Luka Kranjc je s Sampdorio premagal Torino. Slovenski branilec je, kot je že običaj, tekmo spremljal s klopi.

V rimskem derbiju je Roma z 2:0 premagala Lazio in znova skočila na drugo mesto.

Kako je Valter Birsa zgrešil strel z bele točke:

Chievo je v ponedeljek gostil Genoo, gledalci v Veroni pa so zaman čakali na zadetke. Ostalo je pri začetnih 0:0. Valter Birsa je v 33. minuti zapravil najlepšo priložnost, saj je zgrešil 11-metrovko, njegov soigralec Riccardo Meggiorini pa je le nekaj minut pozneje zadel okvir vrat. Boštjan Cesar je ostal na klopi za rezervne igralce. Birsa se mu je pridružil v 73. minuti, ko je zapustil igrišče.

Italijansko prvenstvo, 15. krog:

Petek:
​Napoli : Inter 3:0 (2:0)
Zielinski 2., Hamšik 5., Insigne 52.
Samir Handanović je za Inter branil vso tekmo.

Sobota:
Juventus : Atalanta 3:1 (2:0)
Sandro 15., Rugoni 19., Mandžukić 64.; Freuler 82.
Jasmin Kurtić je za Atalanto igral 75 minut.

Nedelja:
AC Milan : Crotone 2:1 (1:1)
Pašalić 41., Lapadula 86.; Falcinelli 26.

Lazio : Roma 0:2 (0:0)
Strootman 64., Nainggolan 77.; R.K.: Cataldi 66./Lazio

Pescara : Cagliari 1:1 (0:1)
Caprari 90.+2; Borriello 24.; R.K.: Di Gennaro 34./Cagliari

Sampdoria : Torina 2:0 (0:0)
Barreto 51., Schick 90.+5
Luka Krajnc (Sampdoria) je dvoboj spremljal na klopi.

Sassuolo : Empoli 3:0 (2:0)
Pellegrini 22./11-m., Ricci 36./11-m., Ragusa 53.

Fiorentina : Palermo 2:1 (1:0)
Bernardeschi 33./11-m., Babacar 90.+3; Jajalo 49.
Josip Iličić (Fiorentina) je odigral 85 minut, Siniša Anđelković (Palermo) je odigral vso tekmo.

Ponedeljek:
Chievo : Genoa 0:0
Valter Birsa
je odigral 73 minut in v 33. minuti zapravil 11-metrovko, Boštjan Cesar (oba Chievo) je ostal na klopi.

Udinese : Bologna 1:0 (0:0)
Danilo 90.; R.K.: Pulgar 68.