22.48

2 leti, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,26

1

Juventus Napoli Atalanta AC Milan Inter Samir Handanović Domen Črnigoj Vid Belec Leo Štulac Petar Stojanović Josip Iličić italijansko prvenstvo serie A

Ponedeljek, 1. 11. 2021, 22.48

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 11. KROG

Nov podvig Ibrakadabre, Napoli in Milan razred zase

1

Napoli | Napoli je v nedeljo upravičili vlogo favorita na gostovanju v Salernu (1:0). | Foto Reuters

Napoli je v nedeljo upravičili vlogo favorita na gostovanju v Salernu (1:0).

Nogometaši Milana so v derbiju 11. kroga italijanskega prvenstva v nedeljo zvečer v gosteh premagali Romo in se pri vrhu lestvice izenačil z vodilnim Napolijem. Ta je predzadnjeuvrščeno Salernitano, za katero brani slovenski vratar Vid Belec, v gosteh premagal z 1:0. Samir Handanović je z Interjem doma premagal Udinese, za vodilnim dvojcem pa zaostaja sedem točk. V soboto je navijače znova razočaral Juventus, ko je ostal praznih rok v Veroni. Na zadnji tekmi kroga je Bologna z 2:0 premagala zadnji Cagliari.

Na srečanju v Bergamu so gledalci v vsakem polčasu videli po zadetek v mreži enih in drugih. Za domače sta zabila Duvan Zapata in Marten de Roon, za goste pa Pedro in Ciro immobile. Iličić je na igrišču ostal vse do 67. minute, ko ga je zamenjal Luis Muriel.

Sobota je tudi dvoboj Verone in prerojenega Juventusa, ki se počasi, a vztrajno bliža vrhu razpredelnice. A tokrat so črno-beli naleteli na previsoko oviro in v mestu Romea in Julije pustili vse tri točke. Ponovno je pri domačih blestel Giovanni Simeone, ki se je podpisal pod oba zadetka, gostom pa je deset minut pred koncem nekaj upanja vlil Weston McKennie, a na koncu je zmaga ostala doma.

Giovanni Simeone se je prebil tik pod vrh lestvice strelcev. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Giovanni Simeone se je prebil tik pod vrh lestvice strelcev. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Tudi nedeljski spored je odprl legionar. Že v času kosila se je namreč Samir Handanović z Interjem udaril s svojim nekdanjim klubom, Udinesejem. Zmage z 2:0 so se veslili Milančani, oba gola na tekmi je dosegel 27-letni argentinski vezist Joaquin Correa. Slovenski vratar je branil celo tekmo in petkrat zanelsjivo posredoval po nevarnih strelih na svoja vrata. Inter bo tako tudi po tem krogu ostal na tretjem mestu, ima 24 točk, ta čas štiri manj od prvega Napolija in mestnih tekmecev, ekipe Milana. Obe ekipi tekmi 11. kroga še čaka.

Joaquin Correa je zabil oba gola za zmago Interja nad Udinesejem. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Joaquin Correa je zabil oba gola za zmago Interja nad Udinesejem. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Domen Črnigoj se je z Venezio mudil pri Genoi, tekma se je končala z neodločenim izidom 0:0, Slovenec pa je igral do 69. minute.  Dvojec Petar Stojanović - Leo Štulac pa je imel več razlogov za veselje, gostoval je pri Sassuolu, njun Empoli pa je zmagal z 2:1. Stojanović je odigral celo tekmo in v 61, minuti prejel rumeni karton zaradi spotikanja, medtem ko je Štulac igro zapustil v 80. minuti.

Mourinho prvič izgubil doma po 43 tekmah

Derbi 11. kroga je potekal na Olimpicu v Rimu. Roma je prvič, odkar jo vodi v serie A Jose Mourinho, doma doživela poraz. S tem se je tudi končal niz kar 43 domačih tekem, na katerih Portugalec v serie A ni izgubil na domačem igrišču. Milančani so zmagali z 2:1, rdeče-črne pa je v vodstvo po natančnem prostem strelu povedel Zlatan Ibrahimović.

Zlatan Ibrahimović je neustavljiv. | Foto: Reuters Zlatan Ibrahimović je neustavljiv. Foto: Reuters

Švedski fenomen je tako pri 40 letih dočakal veličasten jubilej, saj je bil to njegov že 400. zadetek v prvoligaških tekmovanjih. Samo na italijanskih zelenicah jih je v bogati karieri zabil 150. V drugem delu je prednost Milana po strelu z bele točke podvojil Franck Kessie, sinovom volkulje pa kaj več od častnega zadetka Stephana El Shaarawyja v izdihljajih srečanja, čeprav so od 66. minute po izključitvi Thea Hernandeza igrali z igralcem več, ni več uspelo.

Italijansko prvenstvo, 11. krog:

Sobota, 30. oktober:
Atalanta : Lazio 2:2 (1:1)
Zapata 45.+1, De Roon 90.+4; Pedro 18., Immobile 74.
Josip Iličić (Atalanta) je igral do 67. minute.

Correa 60., 68.
Samir Handanović (Inter) je branil celo tekmo.

Fiorentina : Spezia 3:0 (1:0)
Vlahović 44./11-m, 62., 74.

Genoa : Venezia 0:0
Domen Črnigoj (Venezia) je igral 69 minut.

Sassuolo : Empoli 1:2 (1:0)
Tonelli 43./a.g.; Pinamonti 83./11-m, Zurkowski 90.+2
Petar Stojanović (Empoli) je odigral celo tekmo in v 61. minuti prejel rumeni karton,