Thermometer Blue 0,14

Le Havre Luka Elsner Kylian Mbappe Kylian Mbappe PSG francosko prvenstvo

Nedelja, 17. 9. 2023, 22.42

Francosko prvenstvo, 5. krog

Elsner do točke na zahtevnem gostovanju, vodilni Monaco le do remija, Olimpijin tekmec zapravil zmago

Le Havre Luka Elsner | Luka Elsner bo danes zvečer skušal podaljšati krizo zadnjeuvrščenega Lyona. | Foto Guliverimage

Luka Elsner bo danes zvečer skušal podaljšati krizo zadnjeuvrščenega Lyona.

V petem krogu francoskega prvenstva je Le Havre, ki ga vodi trener Luka Elsner, iztržil remi na gostovanju v Lyonu. Tega bo po novem vodil Italijan Fabio Grosso. Nogometaši Lilla, ki bodo v sredo ob 16.30 gostili ljubljansko Olimpijo v okviru 1. kroga konferenčne lige, so v soboto gostovali pri Rennesu. Tam so osvojili točko za 2:2 in so zdaj na šestem mestu med francosko elito. Na vrhu je Monaco, ki je sicer v soboto le remiziral z Lorientom.

Francosko prvenstvo, 5. krog:

Nedelja, 17. september:

Lyon Laurent Blanc
Sportal V Franciji že po štirih krogih prva trenerska žrtev

Lillu je v gosteh sicer kazalo še bolje, saj je vse do 74. minute vodil z 2:0 po golih Lenyja Yoroja in Bafodeja Diakiteja. A sta Lorenz Assignon in Ibrahim Salah domačim le prinesla točko. Slednji je zadel v 89. minuti.

Nica je ugnala PSG. | Foto: Guliverimage Nica je ugnala PSG. Foto: Guliverimage Nov udarec za PSG

Že v petek je zasedba iz Nice zmagala v Parizu, neprimerno bogatejši PSG, ki brani naslov prvaka, je premagala s 3:2, pa čeprav je Kylian Mbappe dosegel dva gola in je s sedmimi prvi strelec lige.

Le Havre je s petimi točkami v sredini lestvice.