Luka Elsner Le Havre Kylian Mbappe Kylian Mbappe PSG francosko prvenstvo

Nedelja, 17. 3. 2024, 22.50

Francosko prvenstvo, 26. krog

Elsner brez točk pri najslabši ekipi lige, PSG se je znesel nad Montpellierjem

Luka Elsner | Luka Elsner se trudi z Le Havrejem obstati med elito. Poraz s Clermontom je manjša ovira pri izpolnitvi tega cilja.   | Foto Guliverimage

Na uvodni tekmi 26. kroga francoskega prvenstva je Lyon na gostovanju pri sosedu na lestvici Toulousu zmagal s 3:2. Vodilni PSG je na gostovanju v Montpellieru zmagal s 6:2, Kylian Mbappe pa je prispeval polovico zadetkov Parižanov. Le Havre, ki ga vodi Luka Elsner, je pomembne točke v boju za obstanek lovil na gostovanju pri zadnjeuvrščenem Clermontu, a doživel poraz z 1:2. Clermont je dosegel šele četrto zmago v sezoni.

Kylian Mbappe
Sportal PSG z Mbappejem še korak bližje 15. pokalni zvezdici

Le Havre, ekipa slovenskega nogometnega strokovnjaka Luke Elsnerja, je imel priložnost, da v boju za obstanek v elitni francoski ligi spet zaplava v nekoliko bolj mirne vode. V 26. krogu je gostoval pri zadnjeuvrščenem Clermontu, a se opekel, tekmo je izgubil z 1:2.

Na njegovo srečo vsaj predzadnji Metz ni osvojil točk v Reimsu, tako da razlika Le Havra do predzadnjega mesta ostaja štiri točke. Med omenjenima ekipama so na lestvici še Montpelier, ki bo zvečer gostil PSG, Lorient, ta je presenetljivo osvojil točko pri Monacu, in Nantes, slednji je v izgubil proti Strasbourgu.

Clermont je z golom Muhammed-Chama Saracevica povedel v 12. minuti, v 30. pa so domači ostali brez izključenega igralca. To je izkoristil Andre Ayew, ki je v prvem polčasu izenačil v prvi minuti sodniškega dodatka, a v njegovi peti so domači spet povedli, potem ko je Saracevic izkoristil najstrožjo kazen. V 66. minuti so zaradi drugega rumenega kartona brez igralca ostali tudi gosti, kar je Clermontu olajšalo branjenje zmage.

Spodrsljaja Monaca ni izkoristil Brest, ki si v boju za drugo mesto ni priboril dodatne prednosti, saj je na domačem igrišču derbiju le remiziral z Lillom, izid je bil 1:1.