20. 8. 2023,
22.47

8 mesecev, 1 teden

Thermometer Blue 0,12

Marseille Kylian Mbappe Kylian Mbappe Le Havre Luka Elsner Ligue 1 francosko prvenstvo PSG

Nedelja, 20. 8. 2023, 22.47

FRANCOSKO PRVENSTVO, 2. KROG

Prva ničla za Elsnerja, prvaki tudi v drugo niso našli pravega recepta

PSG Kylian Mbappe | PSG je prišel do drugega remija. | Foto Reuters

PSG je prišel do drugega remija.

Po odličnem vstopu v novo sezono francoskega prvenstva in uvodu v elitni francoski druščini je Le Havre, ki ga vodi Luka Elsner, v drugem krogu doživel prvi poraz. Novopečeni francoski prvoligaš je z 1:2 klonil pred Brestom. Brez zmage po dveh krogih ostajajo nogometaši PSG. Parižani so še na drugi tekmi zapored zabeležili točko, potem ko so se v soboto z 1:1 razšli s Toulousom. Derbi kroga med Lensom in Rennesom se je končal z 1:1, tako da sta stoodstotna le še Monaco in Brest.

Leandro Paredes
Sportal Plaz odhodov pri PSG, Koper in Bravo z novo močjo, Barcelona pa z novim direktorjem
Neymar Jr.
Sportal Dokumenti naj bi bili že podpisani: Neymar za dve leti v Savdsko Arabijo

Le Havre je izgubil proti ekipi, ki je v dveh krogih vpisala dve zmagi in je pri vrhu lestvice. Gosti so povedli v 28. minuti, ko je zadel Romain del Castillo, izenačil je Daler Kuzjajev v 52., zmagoviti zadetek pa je prispeval Lilian Brassier v 56. minuti.

Za PSG je na drugi tekmi sezone zaigral tudi Kylian Mbappe, ki je v igro vstopil v 51. minuti, enajst minut kasneje pa je z bele točke svojo ekipo popeljal tudi v vodstvo z 1:0. A gostitelji so vrnili udarec in v 87. minuti z enajstmetrovke izid poravnali na 1:1, s tem pa postavili tudi končni rezultat tekme.