17. 3. 2024,
17.10

4 tedne

Thermometer Blue 0,10

Newcastle United West Ham Aston Villa Manchester United Manchester City Arsenal Liverpool angleško prvenstvo Premier League

Nedelja, 17. 3. 2024, 17.10

4 tedne

Angleško prvenstvo, 29. krog

Spodrsljaj Tottenhama v boju za ligo prvakov, Aston Villa do točke v Londonu

Aston Villa | Aston Villa bo gostovala pri West Hamu. | Foto Reuters

Aston Villa bo gostovala pri West Hamu.

Konec tedna v premier ligi je bil zaradi četrtfinalnih obračunov FA pokala precej osiromašen. Odigrana je bila le peščica tekem, v središču pozornosti pa je bil predvsem nedeljski obračun na London stadionu med West Hamom in Aston Villo. Končal se je z delitvijo točk po remiju z 1:1. Tottenham je v soboto z bledo predstavo in visokim porazom pri Fulhamu (0:3) zapravil priložnost, da bi se povzpel na četrto mesto.

Manchester United - Liverpool
Sportal Po nori tekmi na Old Traffordu v polfinale Manchester United

Nogometaši Tottenhama so v 29. krogu angleškega prvenstva doživeli boleč poraz v boju za četrto mesto, ki zagotavlja nastop v ligi prvakov. V londonskem obračunu so v soboto v gosteh izgubili proti Fulhamu, ki je zmagal s 3:0. Tottenham je tako zamudil priložnost, da na četrtem mestu prehiti Aston Villo, za katero še naprej zaostaja dve točki. Za Fulham je dva gola dosegel Rodrigo Muniz, enega pa Saša Lukić.

Veselje Rodriga Muniza po tretjem zadetku Fulhama proti Tottenhamu. | Foto: Reuters Veselje Rodriga Muniza po tretjem zadetku Fulhama proti Tottenhamu. Foto: Reuters

V nedeljo je četrta Aston Villa gostovala v Londonu pri sedmem West Hamu. Z zmago bi se utrdila pred Tottenhamom, pa je iztržila le točko po remiju z 1:1. Domače je v 29. minuti v vodstvo popeljal Michail Antonio, drugi gol na tekmi pa je padel v 79. minuti, ko je za goste zadel Nicolo Zaniolo.

Zaradi četrtfinalnih obračunov v pokalu FA so v 29. krogu prestavili so kar šest tekem, v drugih dveh sobotnih obračunih pa so se merile ekipe z dna lestvice.

Predzadnji Burnley je od devete minute proti Brentfordu igral z igralcem več, povedel z 2:0, na koncu pa po prejetem golu trpel, da je obdržal vodstvo. Tega pa ni uspelo Nottingham Forestu, ki je proti 18. ekipi prvenstva Lutonu vodil od 34. do 89. minute, ko je domačim točko priboril rezervist Luke Berry.

Atletico Madrid : Inter
Sportal Tako norega žreba lige prvakov pa že dolgo ne!