26. 10. 2020,
23.04

3 leta, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,07

Leicester City Everton Arsenal Manchester City Chelsea Manchester United angleško prvenstvo

Ponedeljek, 26. 10. 2020, 23.04

Angleška liga, 6. krog

Son kralj strelcev v Angliji, Leicester do zmage, na katero je čakal 47 let

Arsenal - Leicester City | Arsenal je v Londonu pokleknil pred Leicestrom. | Foto Reuters

Arsenal je v Londonu pokleknil pred Leicestrom.

V 6. krogu angleške premier lige je vodilni Everton na gostovanju pri Southamptonu izgubil z 0:2. Arsenal je v nedeljo v enem izmed derbijev kroga gostil Leicester City in izgubil. Edini gol na tekmi, že svojega šestega v sezoni angleškega prvenstva, je zabil Jamie Vardy. To je prva zmaga Leicestra nad Arsenalom v Londonu po letu 1973. Krog sta v ponedeljek sklenila Burnley in Tottenham.

Na uvodni sobotni tekmi je West Ham gostil Manchester City in remiziral z 1:1. City je ob polčasu ostal brez Sergia Aguera, ki je zaradi poškodbe mišice noge igral le prvi polčas. Na Old Traffordu sta obračunala Manchester United in Chelsea, tekma se je končala brez golov in z delitvijo točk. Prvak Liverpool je premagal Sheffield United.

Aston Villa, ki je v prvih štirih tekmah nove sezone štirikrat zmagala in med drugim s kar 7:2 sklatila branilce naslova iz Liverpoola, je v prvi tekmi kroga v petek prvič izgubila. V Birminghamu jo je s 3:0 premagal novinec v ligi Leeds United Marcela Bielse, potem ko je v drugem polčasu trikrat zadel izkušeni angleški napadalec Patrick Bamford.

V ponedeljek je Tottenham zmagal v Burnleyju, edini gol na tekmi pa je dosegel Korejec Heung-min Son, ki je v 76. minuti obračuna lepo izkoristil podajo Harryja Kanea. Son je v tej sezoni angleškega prvenstva že pri osmih zadetkih in je na vrhu lestvice najboljših strelcev. Četa Joseja Mourinha s severa Londona je peta na premierligaški lestvici.