Luka Dončić Luka Dončić

Nedelja, 18. 12. 2016, 20.53

Real razbil tekmeca, svoje je pristavil tudi Dončić

Luka Dončić | Foto Guliver/Getty Images

Madridski Real je v 13. krogu španske košarkarske lige v nedeljo doma s kar 106:59 odpravil Obradoiro. Veliki up evropske in svetovne košarke, komaj 17-letni Slovenec Luka Dončić, je v 13 minutah igre dosegel sedem točk.

Pri tokratni zmagi Reala, ki je vodilni v španskem prvenstvu, je trener Pablo Laso razporedil minute igre med številne košarkarje Madridčanov. Niti en igralec ni dobil več kot 23 minut na parketu madridske dvorane, na tribunah se je zbralo 6783 gledalcev.

Luka Dončić, mladi slovenski as, je na igrišču prebil 13 minut in v tem času dosegel sedem točk. Štirikrat je zadel z linije prostih metov (niti enega ni zgrešil), pri metih za tri je bil petdesetodstoten (1/2), za dve sploh ni metal. Pristavil je še podajo in skok.

Komaj 17-letni slovenski košarkarski up, ki v zadnjem času vse bolj navdušuje, v tej sezoni v španskem prvenstvu v povprečju dosega 9,4 točke na tekmo.

Real, ki ga že v torek čaka nova tekma evrolige, doma bo gostil nemški Brose Bamberg, je v 12 tekmah, ki jih je odigral v španskem prvenstvu v tej sezoni, zbral enajst zmag in je na vrhu lestvice. Obradoiro, ki so ga Madridčani odpravili tokrat, je 14.