Petek, 24. 2. 2017, 22.25

Evroliga, 23. krog

Real z Dončićevo pomočjo nadigral Turke

Luka Dončić | Foto Sportida

Od slovenskih legionarjev sta bila v 23. krogu evrolige dejavna Luka Dončić, ta je z Realom premagal Darüsafako, ter Aleksej Nikolić, ki se je izkazal proti Žalgirisu.

Aleksej Nikolić je dobro izrabil 11 minut, kolikor jih je dobil v dresu Bamberga, čeprav je ta izgubil. Slovenski branilec je dosegel devet točk in imel še po dve podaji in ukradeni žogi

Za Milančane Zoran Dragić ni dobil prav veliko priložnosti za igro, prvič je bil na parketu šele ob koncu tretje četrtine. Na koncu je odigral dobrih pet minut in se med strelce vpisal s tremi zadetimi prostimi meti, zgrešil pa vse štiri mete iz igre.

Barcelona je v drugem polčasu nadoknadila zaostanek iz prvega dela, odločilnih za zmago je bilo tretjih deset minut, ki so jih Katalonci dobili s 24:10, prednost pa so znali zadržati do konca.

Luka Dončić tokrat ni dobil toliko priložnosti, na parketu je prebil dobih 14 minut, v tem času pa je dosegel pet točk ter v statistiko vpisal še pet skokov in sedem podaj. Pri Realu, ki je prepričljivo slavil, je blestel Sergio Llull, ki je samo v prvi četrtini dosegel 19 točk in že poskrbel za visoko prednost Madridčanov, ki je niso več izpustili iz rok. Na koncu so Turkom nasuli prek 100 točk. Tekma se je končala z rezultatom 101:83, prvi strelec tekme pa je bil s 26 točkami prav Llull.