Luka Dončić Luka Dončić Boštjan Nachbar Domen Lorbek Real Madrid

Petek, 7. 10. 2016, 8.19

Legionarji

Luka Dončić spet blestel in navduševal #video

Po veliki zmagi proti NBA-moštvu Oklahoma City Thunder se je Luka Dončić v dresu Real Madrida veselil nove zmage v španskem prvenstvu. Nadarjeni slovenski košarkar je bil spet zelo učinkovit. Boštjan Nachbar in Domen Lorbek sta bila tokrat poražena.

Poglejte si predstavo Luke Dončića proti Valencii

V ponedeljek je Real Madrid presenetil Oklahomo in po podaljšku spravil košarkarje iz lige NBA na kolena, tri dni pozneje pa so aktualni španski prvaki gostovali že v Valencii.

Z domačinom so se pomerili za točke španskega prvenstva. Real je potrdil dobro formo in zmagal s kar 95:74.

Največ točk k zmagi je prispeval Sergio Llull, ki se je pohvalil z 18 točkami, eno manj pa je dosegel Rudy Fernandez.

Spet pa je izvrstno predstavo prikazal 17-letni Luka Dončić. Na parketu je prebil 13 minut, v tem kratkem času pa ob stoodstotnem metu dosegel osem točk (trojke 1/1, za dve točke 2/2, prosti meti 1/1). Zbral je tudi pet skokov in dve podaji, za veliko navdušenje pa je poskrbel z dvema izvrstnima blokadama, ki si ju lahko, tako kot celotno njegovo igro, ogledate v zgornjem videu.

Na Iberskem polotoku sta bila aktivna še dva slovenska košarkarja. Boštjan Nachbar, ki je bil pretekli konec tedna s 30 točkami izvrsten, in Domen Lorbek sta morala po zmagi v prvem krogu tokrat na domačem parketu priznati premoč Manresi (75:80). Nachbar je v 24 minutah za Real Betis dosegel 13 točk in dva skoka, Lorbek pa je v 16 minutah zgrešil vseh pet metov iz igre.

Luka Laportnik (Joventut) in Miha Lapornik (Dominion BB) bosta v Španiji aktivna danes.