LIGA ABA, 22. KROG

Cedevita Olimpija do prigarane in pomembne zmage, Omić MVP kroga

EuroCup Cedevita Olimpija Lietkabelis | Zoran Dragić je dosegel 19 točk. | Foto Grega Valančič/Sportida

Zoran Dragić je dosegel 19 točk.

V 22. krogu lige ABA so košarkarji Cedevite Olimpije z 91:85 ugnali Cibono, ki se sicer spopada s hudimi finančnimi težavami. Ljubljanska ekipa si je kljub porazu že v prejšnjem krogu po neuspehu Splita zagotovila mesto v končnici, kjer bo igralo osem najboljših ekip. Alen Omić je postal najkoristnejši igralec (MVP) kroga.

Ratiopharm Ulm : Cedevita Olimpija Miro Alilović
Sportal "Za vse nas je bil to šok, a ..."
Ratiopharm Ulm : Cedevita Olimpija
Sportal Nov poraz Cedevite Olimpije

Košarkarji Cedevite Olimpije so vpisali prvo zmago po odhodu trenerja Jurice Golemca. Pod taktirko začasnega stratega Mira Alilovića so v dvorani Tivoli premagali Cibono z 91:85.

Za Ljubljančane je bila to petnajsta zmaga v ligi ABA, ki jih uvršča na četrto mesto. Po točkah so izenačeni z Budućnostjo. Dve zmagi več in tekmo zaostanka ima Crvena zvezda, trinajst zmag ob tekmi več pa FMP. V končnico lige ABA se bo uvrstilo prvih osem moštev, ki se bodo merila v serijah na dve zmagi. Cedevito Olimpijo v rednem delu čaka še pet tekem. Naslednjo nedeljo bo gostovala pri Partizanu, v gosteh se bo merila še z Mornarjem, v Stožicah pa bo gostila Studentski centar, Mego in Crveno zvezdo.

Josh Adams se je ustavil pri 19 točkah. | Foto: Grega Valančič/Sportida Josh Adams se je ustavil pri 19 točkah. Foto: Grega Valančič/Sportida

Slovenski prvaki so se morali krepko potruditi za načrtovani dve točki. Prvič so povedli šele v 16. minuti, odpor Zagrebčanov pa so dokončno strli šele v zadnjih desetih minutah, ko so se odlepili na +14.

V ljubljanski zasedbi sta Josh Adams in Zoran Dragić (sedem skokov) dosegla po 19 točk, Alen Omić je 13 točkam dodal devet skokov, Marko Jeremić pa je prispeval 12 točk. Pri Ciboni je bil najbolj razpoložen Borna Kapusta z 22 točkami in 14 asistencami.

Omić je v manj kot 25 minutah na igrišču dosegel 13 točk, devet skokov, šest podaj, tri ukradene žoge in imel količnik 31. To je bil četrti najboljši količnik minulega tedna, vendar pa si je Omić prislužil MVP kroga zaradi učinka, kako je vplival na ekipo in jo popeljal do zmage, so zapisali pri ligi Aba.

V Tivoliju je Zmajem tako uspelo prekiniti niz treh zaporednih porazov in hkrati izboljšali izkupiček zmag in porazov v regionalni ligi.

Cedevita Olimpija : Cibona 91:85

Dvorana Tivoli, gledalcev 1500, sodniki: Hordov, Kruljac (oba Hrvaška), Petek (Slovenija).

Cedevita Olimpija: Rebec 6 (1:2), Ferrell 7 (2:2), Radović 5 (1:2), Jeremić 12 (3:3), Mulalić 4 (1:2), Adams 19 (4:4), Matković 6, Omić 13 (5:7), Dragić 19 (4:4).

Cibona: Vuković 8 (1:1), Perasović 2, Smajlagić 6 (4:4), Majcunić 6 (1:1), Mazalin 17 (5:8), Kapusta 22 (3:4), Ljubičić 8 (0:1), Bundović 16.

Prosti meti: Cedevita Olimpija 21:26, Cibona 14:19.
Met za tri točke: Cedevita Olimpija 10:31 (Dragić 3, Jeremić 3, Rebec, Ferrell, Mulalić, Adams), Cibona 9:24 (Kapusta 5, Bundović 2, Majcunić, Vuković).
Osebne napake: Cedevita Olimpija 22, Cibona 28.
Pet osebnih: Bundović (36.).

Liga ABA: Cedevita Olimpija - Igokea Jurica Golemac