Union Olimpija Gašper Okorn Lokomotiva Kuban Eurocup

Sreda, 12. 10. 2016, 23.00

Odzivi po porazu Uniona Olimpije proti Lokomotiv Kubanu s 64:72

Ko so zagrizli v meso, je razmišljal le o zmagi Olimpije

Košarkarji Uniona Olimpije so v Evropo stopili odločno, kar so opazili tudi navijači v legendarnem v Tivoliju, a to ni bilo dovolj, da bi v prvem krogu EuroCupa padel občutno bogatejši Lokomotiv Kuban (64:72).

Kdo je bil favorit dvoboja prvega kroga EuroCupa med Unionom Olimpijo in Lokomotiv Kubanom, je bilo jasno. Rusi imajo bistveno bogatejšo zasedbo in kakovostnejše igralce v svojih vrstah. Po mnenju trenerja Olimpije Gašperja Okorna imajo poleg Valencie najboljšo ekipo v njihovi skupini.

A so se gostitelji v Tivoliju pred približno tisoč gledalci dobro upirali moštvu, ki je lani osvojilo tretje mesto v elitni evroligi. V prvi četrtini sta bila tekmeca poravnava pri 12:12. "Vedel sem, da bomo dobro parirali, če bomo nabrušeni. Ko sem videl, da gremo v meso, sem več ali manj razmišljal le o zmagi," je po tekmi povedal Okorn.

Olimpija je nato prišla do prevlade na parketu hrama slovenske košarke. Ko je Gregor Hrovat silovito zabil žogo v koš, je vodila z 22:19, nato pri 24:22 imela večkrat priložnost, da bi se še nekoliko bolj odlepila tekmecu, a so domačini na prelahek način izgubljali žoge.

Gostje so se zbudili po neverjetni trojki

Rusko moštvo je dobro zausatvilo Brandona Jeffersona. | Foto: Vid Ponikvar Rusko moštvo je dobro zausatvilo Brandona Jeffersona. Foto: Vid Ponikvar Podaje centra Stevana Miloševića, ki je bil skakalno razpoložen, so prevečkrat romale v napačno smer. In ko je na drugi strani Američan Taylor Rochestie zadel trojko v zadnji sekundi napada in to prek rok, so košarkarji prehitro padli, Rusi pa z novima trojkama znali to izkoristiti in šli na odmor z nepričakovanim naskokom sedmih točk (31:24).

Priznani grški strokovnjak Fotios Katsikaris, ki je dve leti vodil tudi grško reprezentanco in bil leta 2013 izbran za najboljšega trenerja EuroCupa, potem ko je vodil španski Bilbao Baskets, je bil lahko po nenadnem nizu 9:0 bolj miren. Njegova zasedba je odlično zaustavila prvega organizatorja igre Olimpije Brandona Jeffersona, ki ni mogel razviti svoje igre.

Pogumna in neobremenjena zasedba Olimpije je skušala najti stik in se podati v lov na zmago. V 28. minuti je po enem zadetem prostem metu Nikole Jankovića dobro kazalo, saj so zeleno-beli zaostajali le za tri točke (39:42). A so tako kot v zaključku prvega polčasa popustili tudi v zaključku tretje četrtine, ko je Kenny Gabriel, v tem delu igre je prav tako blestel z zabijanji, zadel novo trojko za svojo 17. točko in vodstvo z 52:43.

"Žal mi je, ker obstaja občutek, da bi lahko Lokomotiv padel"

Košarkarji Olimpije so navdušili tisoč navijačev, ki so jih kljub porazu pospremili v garderobo z aplavzom. | Foto: Vid Ponikvar Košarkarji Olimpije so navdušili tisoč navijačev, ki so jih kljub porazu pospremili v garderobo z aplavzom. Foto: Vid Ponikvar V vsega dveh minutah je Ljubljančanom uspelo narediti zasuk, ki je navdušil privržence na tribuni. Po košu Jankovića so zaostajali le še za dve točki (52:54). A je bilo nekako videti, da so gostje pritisnili na plin, takrat ko je bilo treba. Tako nekako je bilo vse do konca obračuna, ki je pripadel Rusom (64:72).

"Žal mi je, ker obstaja občutek, da je bil Lokomotiv goden, da bi v Ljubljani izgubil. Po drugi strani pa vedno, ko so bili njegovi košarkarji v težava, so znali s kakovostjo odgovoriti. Bile so tri prelomnice. Prva ob koncu polčasa. Z metom s sireno se je začelo. V drugem polčasu smo dvakrat prišli zraven. Ključen moment je bil 52:54, bili smo v naletu, vendar nemudoma zapravili nalet."

V taboru Olimpije pravega počitka ne bodo imeli, saj bodo že v petek igrali tekmo državnega prvenstva proti Hopsom, v nedeljo pa že dvoboj lige ABA v Beogradu proti Partizanu.

Union Olimpija : Lokomotiv Kuban 64:72 (43:52, 24:31, 12:12)

Dvorana Tivoli, gledalcev 1500, sodniki: Mantyla (Finska), Kartal (Turčija), Peerandi (Estonija).

Union Olimpija: Oliver 7 (3:4), Bubnič 4 (1:2), Mulalić 7, Mesiček 4 (4:4), Pelko 3, Milošević 5 (1:2), Janković 16 (4:7), Jefferson 8 (4:4), Hrovat 10 (2:2).

Lokomotiv Krasnodar: Collins 2, Gabriel 17, Baburin 10 (2:2), Jones 4 (2:2), Ivlev 5 (3:4), Hvostov 7, Vougioukas 9 (1:2), Rochestie 8 (2:2), Broekhoff 10.

Prosti meti: Union Olimpija 19:25, Lokomotiv Krasnodar 10:12.
Met za tri točke: Union Olimpija 3:18 (Bubnič, Mulalič, Pelko), Lokomotiv Krasnodar 8:25 (Gabriel 3, BaBURIN 2, Broekhoff 2, Hvostov).

Osebne napake: Union Olimpija 17, Lokomotiv Krasnodar 24.