21.33

Goran Dragić Goran Dragić

Četrtek, 19. 1. 2012, 21.33

James premagal gripo in Lakers

V košarkarski ligi NBA je Houston Gorana Dragića, ki se v dvanajstih minutah ni vpisal med strelce, tesno ugnal New Orleans, Miami pa je doma odpravil LA Lakers. Dallas premagal Utah v gosteh.

Rakete so bile tri četrtine odlične in si kmalu priigrale dvomestno številčno prednost pred tekmecem iz New Orleansa. Nato pa je prišla zadnja četrtina, ena najslabših v zgodovini NBA moštva iz Houstna. Dragić in druščina so jo izgubili s 7:19 ter dovolili gostom, da so tekmo prevesili v podaljšek. Dodatnih pet minut je prineslo boljšo igro gostiteljev in peto zaporedno zmago Houstna. Rakete so dobile še 18. zaporedno tekmo, na kateri tekmecu niso dovolile, da bi presegel 90 točk. Slovenski reprezentant Goran Dragić je odigral le 12 minut, na parketu pa je bil najbolj razpoložen njegov soigralec Kevin Martin. Dosegel je 32 točk, od tega kar 27 že v prvem polčasu.

Na Floridi sta se pomerila Miami Heat in Los Angeles Lakers. LeBron James je nastopil, čeprav je njegovo zdravje načenjala gripa, in se na parketu izkazal. Prvič je nastopil proti nekdanjemu trenerju Miku Brownu, ki ga je treniral pri Clevelandu in dosegel 31 točk, prispeval pa še osem podaj in skokov. Pri gostih je bil najboljši strelec Pau Gasol (26). Prehitel je tudi Kobeja Bryanta (24), ki je večino točk (14) dosegel v zadnji četrtini, tokrat pa bil zelo daleč nedavnega podviga, ko je kar na štirih zaporednih srečanjih presegel mejo 40 točk. Jezerniki so v prvem polčasu imeli le 31-odstoten met, kar je najslabši dosežek v tej sezoni. Bryant je od osmih metov iz igre zadel le enega, na večni lestvici odigranih minut pa je na 21. mestu prehitel legendarnega centra Billa Russella (40.726 minut). Naslednji na seznamu je veliki Michael Jordan (41.011). Pri Miamiju je zaradi poškodbe gležnja manjka Dwayne Wade.

Branilci naslova iz Dallasa so v gosteh ugnali Utah Jazz. Tudi po zaslugi 22 točk Shawna Mariona, ki je dosegel strelski rekord v tej sezoni. Nemec Dirk Nowitzki jih je prispeval ''zanj skromnih'' ducat.

Liga NBA, 19. januar:

Miami Heat : Los Angeles Lakers 98:87 James 31, 8 sk. in 8 podaj, Bosh 15; Gasol 26, Bryant 24, Bynum 15, 12 sk.

Houston Rockets : New Orleans Hornets 90:88* Martin 32, Lee 17, Dalembert 15 in 17 sk., Dragić 0, 1 sk., 1 podaja, 1 izg. žoga in 1 ukr. žoga v 12 minutah; Smith 17, Belinelli in Jack 15

Utah Jazz : Dallas Mavericks 91:94 Jefferson 22, Miles 17, Millsap 16 in 13 sk.; Marion 22, Beaubois 17, Nowitzki 12