legionarji Boštjan Nachbar Aleksej Nikolić Jure Zdovc Gašper Vidmar Edo Murić Sašo Filipovski Alen Omić Vlatko Čančar Vlatko Čančar Zoran Dragić Jaka Blažič Luka Dončić Luka Dončić

Ponedeljek, 24. 10. 2016, 7.20

Legionarji

Razpoloženi nadarjeni Čančar, Dončić skakal, Filipovski, Murić in Vidmar prek bogatašev

Slovenski košarkarji, ki si kruh služijo v tujini, so bili pretekli konec tedna spet na delu. Luka Dončić (Real Madrid), Edo Murić in Gašper Vidmar skupaj s trenerjem Sašem Filipovskim (Banvit), Zoran Dragić (Armani Milano), Alen Omić (Anadolu Efes) in Jure Zdovc (AEK) še naprej ne poznajo poraza v najmočnejših ligah. V dresu Mega Lesku razigran mladi Vlatko Čančar.

V slovenskem derbiju španskega prvenstva med Luko Lapornikom in Jako Blažičem je bil srečnejši zadnji, ki je z Baskonio premagal Joventut z 90:83. Blažič je k zmagi v 20 minutah prispeval sedem točk (met za tri točke 1/5, za dve 2/4, prosti meti 0/2) in prav toliko skokov. Lapornik v 12 minutah igre sploh ni vrgel na koš, zbral pa je dve podaji in skok.

Miha Lapornik (Dominion BB) je gostoval pri Andorri in izgubil z 81:85. Igral je devet minut, v tem času pa dosegel eno trojko in skok.

Boštjan Nachbar je z Real Betisom pri Barceloni doživel visok poraz. Evroligaško moštvo je bilo boljše z 80:58. Nachbar je tekmo končal pri 12 točkah (met za tri točke 1/4, za dve točki 4/7, prosti meti 1/1), dodal pa dva skoka. Domen Lorbek ni igral.

Zato pa je imel razlog za zadovoljstvo Luka Dončić, ki je z Real Madridom vknjižil še četrto zmago in je brez poraza skupaj s Tenerifi na prvem mestu španskega prvenstva. Tokrat je pod težo madridskega kluba padel Estudiantes (88:96). Nadarjeni slovenski košarkar je tokrat dobil 20 minut za igro, v tem času pa se naskakal, saj je zbral sedem skokov, kar je za košarkarja, ki v večini igra na mestu organizatorja igre, veliko. Dosegel je še tri točke in dve podaji.

V španski drugi ligi je Luka Rupnik k zmagi Lleide (88:77) prispeval 13 točk, devet podaj in dva skoka.

Filipovski, Murić, Vidmar preskočili bogataše, Omić prav tako melje vse pred seboj

Edo Murić in Gašper Vidmar sta se skupaj s trenerjem Sašem Filipovskim veselila novega velikega skalpa. Tokrat je padel evroligaški Galatasaray. | Foto: Vid Ponikvar Edo Murić in Gašper Vidmar sta se skupaj s trenerjem Sašem Filipovskim veselila novega velikega skalpa. Tokrat je padel evroligaški Galatasaray. Foto: Vid Ponikvar Jaka Klobučar (Istanbul BB) tudi po treh krogih turškega prvenstva ostaja brez zmage. Tokrat je bil s 84:73 boljši Bešiktaš, dolenjski košarkar pa je dosegel 12 točk ter v statistiko vpisal še sedem skokov in dve podaji.

Brez zmage ostaja tudi Jure Balažič z Gaziantepom, ki ga vodi Stefanos Dedas, nekdanji pomočnik v slovenski članski reprezentanci. Slovenec je v 20 minutah dosegel štiri točke, s 56:80 pa je moral priznati premoč Darušafaki.

Zato pa gre kot po maslu Banvitu, ki ga vodi Sašo Filipovski, v njegovem moštvu pa igrata Edo Murić in Gašper Vidmar. Tokrat so na gostovanju s 84:73 premagali evroligaški Galatasaray, ki naj bi bil v Turčiji celo najbogatejši klub, in še vedno ostajajo neporaženi.

Vidmar je v 23 minutah dosegel 11 točk in tri skoke, Edo pa se v 20 minutah ni vpisal med strelce. Zgrešil je oba meta za dve točki, v statistiki pa je imel zabeleženi še dve podaji in skok.

Neporažen je tudi Alen Omić z Anadolu Efesom. Tokrat je s 94:77 preskočil Balikesir, naturalizirani slovenski reprezentant pa se je pohvalil s 13 točkami in petimi skoki – igral je 31 minut.

Poraza pa prav tako še ne pozna Zoran Dragić. Njegov Emporio Armani Milano je tokrat s 97:80 premagal Brescio. Zoki je bil s 16 točkami drugi strelec moštva, v 27 minutah pa je še osemkrat uspešno skočil in zbral dve podaji.

Nadarjeni Čančar razpoložen, a mu je veselje preprečil košarkar s slovenskim in srbskim državljanstvom

Vlatko Čančar je v 18 minutah igre dosegel 15 točk. | Foto: Liga ABA Vlatko Čančar je v 18 minutah igre dosegel 15 točk. Foto: Liga ABA V Franciji Klemen Prepelič ni igral za Limoges, ki je brez njegove pomoči izgubil proti Orleansu (74:80). Limoges je na 12. mestu francoskega prvenstva.

Zmago več pa ima Chalon, za katerega je v prvi peterki igral Miha Vašl, ki se je lahko pohvalil z devetimi točkami, petimi skoki in dvema podajama. Chalon je tokrat premagal Dijon in je s tremi zmagami ter dvema porazoma na petem mestu.

Izvrstno predstavo je v dresu Mega Leksa pokazal 19-letni Vlatko Čančar. V 18 minutah je dosegel kar 15 točk, ter dva skoka. Zadel je vse tri trojke, ter tri od štirih metov za dve točki. Na koncu pa je moral priznati poraz Zadru (86:90), pri katerem je bil spet zelo razpoložen Ivan Marinković, ki ima tako srbsko kakor tudi slovensko državljanstvo. Dosegel je kar 28 točk in bil prvo ime dvoboja.

Žan Mark Šiško ni igral za Cibono na gostovanju pri Union Olimpiji. Zato pa je za cibose nastopil Nebojša Joksimović in k visoki zmagi z 89:72 prispeval dve točki in štiri podaje.

Mirza Begić je nenadejano izgubil proti Krki, ki je na gostovanju s 83:82 presenetila Cedevito. Begić je igral 16 minut in dosegel šest točk, tri ukradene žoge, skok in podajo.

Evroligaško moštvo Brose Bamberg je Alekseja Nikolića spet poslalo na delo k drugoligašu Baunachu, s katerim je doživel visok poraz (59:80). Aleksej se je v 31 minutah sicer naigral, ni pa bil natančen pri metu iz igre. Zadel je le 5 od 14 poskusov in bil ob šestih zadetih prostih metih kljub temu z 19 točkami najboljši strelec ekipe. V statistiki je imel zapisane še tri podaje in tri skoke.

V družbi velikanov Panathinaikosa in Olympiacosa še naprej vztraja Jure Zdovc s svojim AEK. V tretjem krogu se je veselil še tretje zmage, z 81:55 pa je bil boljši od Kymisa.