Jaka Lakovič Evropski Pokal Eurocup Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

EUROCUP, 4. KROG

Nora tekma v Stožicah razveselila četo Jake Lakoviča

Cedevita OlimpijaUlm EuroCup | Olimpija je po dveh podaljških izgubila z Ulmom. | Foto Vid Ponikvar

Olimpija je po dveh podaljških izgubila z Ulmom.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 4. krogu EuroCupa gostili Ratiopharm Ulm, ki ga vodi Jaka Lakovič, in po dveh podaljških izgubili s 96:101. Na vrhu skupine B je Gran Canaria, ki se je znesel nad JL Bourg. Valencia, ki je pri Virtusu izgubljala za 21, je na koncu zmagala za točko Klemen Prepelič je bil ob zmagi z 20 točkami prvi strelec.

Cedevita Olimpija - Split (Edo Murić)
Sportal Katastrofa Krke v Zagrebu, Olimpija se je poigrala z nemočnim Splitom

Varovanci Jurice Golemca so v Stožicah začeli zelo slabo, gostje so jim v dobrih prvih treh minutah nasuli kar 13 točk, sami niso dosegli niti ene. Do prve so prišli ob prostih metih (1:13), a obramba še naprej ni bila na želeni ravni. Četa Jake Lakoviča je prvo četrtino dobila s kar 29:12. Cedevita Olimpija je nadaljevala bolje in se s tremi zaporednimi trojkami približala na sedem točk (23:30), a je nemško moštvo nato spet pobegnilo, tudi na +21, na polčas pa odšlo z vodstvom 48:31.

Začetek drugega polčasa pa popolnoma druga zgodba. Ljubljančani so prikazali drugačen obraz in z delnim izidom 21:3 (tudi kar nekaj trojkam) prvič na tekmi povedli (52:51). Tudi nadaljevanje se je odvijalo po željah domačih, ki so četrtino dobili z 31:11 in v zadnji del vstopili z vodstvom (62:59).

Zmaji so vodili s 70:62, nato pa gostom dopustili, da so jih ujeli. Sekundo pred iztekom rednega dela je pri vodstvu Olimpije (71:70) Nemce razveselila sodniška odločitev in dva prosta meta. Thomas Klepeisz je prvega zadel, drugega zgrešil, tako da je sledil podaljšek. Tega so bolje začeli gostje, povedli za šest, a jih je Olimpija skoraj ujela in sekundo pred iztekom časa ob zaostanku za točko imela dva prosta meta za zmago. Zach Auguste je zadel le enega, sledil je še drugi podaljšek. V tem so bili boljši Lakovičevi varovanci, ki so dve uri in pol po začetku obračuna lahko začeli slaviti (101:96).

Fotogalerija s tekme (foto: Vid Ponikvar/Sportida):

1 / 55

Olimpija, pri kateri je bil s 26 točkami strelsko najbolj razpoložen kapetan Jaka Blažič, je po štirih tekmah pri dveh zmagah in dveh porazih. Edo Murić je dodal 21 točk in 8 skokov, Jacob Pullen 20 točk in sedem asistenc, Zach Auguste pa je vknjižil dvojni dvojček (12 točk, 11 skokov).

EuroCup, skupina B, 4. krog:

Torek, 9. november:
Venezia
: Budućnost 72:67

Sreda, 10. november:

Cedevita Olimpija : Ulm 96:101* (12:29, 31:48, 62.59, 71:71, 81:81) - po dveh podaljških
Blažič 26,  Murić 21, Pullen 20, 7 asist., Auguste 12, 11 sk.; Blossomgame 24, 10 sk., Christon 17, 9 asist., Felicio 13, 10 sk.

Promitheas : Bursaspor 83:80* - podaljšek
Grant 18, Giannopoulos 14, Ray 14, Rogkavopoulos 14, 9 sk.; Freeman 20, Nedham 19, Dudzinsky 11, 16 sk.

Virtus Bologna : Valencia 96:97
Weems 27, Teodosić 18,8 sk.; Klemen Prepelič 20, 4 asist., 2. sk. v 23.15 minutah, Van Rossom 15
(Mike Tobey/Valencia zaradi poškodbe ni igral)

Gran Canaria : JL Bourg 78:49