Thibaut Pinot David Gaudu Groupame-FDJ Tour Dirka po Franciji

Sreda, 22. 6. 2022, 15.33

Groupama FDJ

Francoska ekipa stavi na Gauduja in Pinota

David Gaudu & Thibaut Pinot | David Gaudu in Thibaut Pinot bosta glavna aduta moštva Groupama FDJ na Dirki po Franciji. | Foto Guliverimage

David Gaudu in Thibaut Pinot bosta glavna aduta moštva Groupama FDJ na Dirki po Franciji.

Francosko kolesarsko moštvo svetovne serije Groupama FDJ je razkrilo osmerico tekmovalcev za bližajočo se Dirko po Franciji. Prva aduta ekipe bosta pričakovano David Gaudu in Thibaut Pinot. Prav Pinot je dosegel zadnjo zmago za Groupama FDJ na Touru, leta 2019 je slavil na Col du Tourmaletu.

Julian Alaphilippe
Sportal Francoski zvezdnik se vrača po hudi poškodbi, upanje o nastopu na Touru še živi

25-letni francoski as David Gaudu bo najverjetneje glavni adut moštva za skupni seštevek Toura. Tega je lani končal na 11. mestu, letos pa je bil na Dirki po Dofineji skupno 17. Njegov 32-letni rojak Thibaut Pinot se je v zadnjih sezonah boril z raznovrstnimi poškodbami in zato lani ni dirkal na Touru. Nazadnje je na dirki nastopil leta 2020, ko je padel že na uvodni etapi, kar je sprožilo dveletne težave s hrbtom, poroča Cyclingnews.

Pinot je sicer leta 2014 Dirko po Franciji že končal na stopničkah, na tretjem mestu, za zmagovalcem Vincenzem Nibalijem, in za drugouvrščenim Jeanom-Christophom Peraudom, letos pa je bil osmi na dirki od Jadranskega do Tirenskega morja. Na Touru, ki se začne 1. julija v Köbenhavnu na Danskem, naj bi naskakoval etapne zmage in potencialno lovil pikčasto majico najboljšega hribolazca dirke.

Obema francoskima asoma, specialistoma za klance, bo v pomoč Avstralec Michael Storer, ki bo sploh prvič nastopil na Touru, v vožnji na čas bodo stavili na Švicarja Stefana Künga, v ekipi pa bodo še Kanadčan Antoine Duchesne, Nizozemec Kevin Geniets ter Francoza Valentin Madouas in Olivier Le Gac