3. 8. 2019,
18.54

4 leta, 8 mesecev

Thermometer Blue 0,09

Dirka po Poljski Pascal Ackermann Luka Mezgec Matej Mohorič Matej Mohorič Tadej Pogačar Tadej Pogačar Domen Novak Jan Tratnik Simon Špilak

Sobota, 3. 8. 2019, 18.54

Dirka po Poljski, 1. etapa

Ackermannu uvodni šprinterski obračun na Poljskem, Mezgec deseti

Luka Mezgec | Luka Mezgec je prvo etapo Dirke po Poljski končal na desetem mestu, najbolje med šesterico Slovencev na dirki. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Začela se je 76. izvedba kolesarske Dirke po Poljski, prvo, 132,3-kilometrsko etapo s štartom in ciljem v Krakovu, pa je dobil nemški šprinter Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe), ki je bil v ciljnem spopadu močnejši od Kolumbijca Fernanda Gavirie (UAE Emirates). Luka Mezgec (Michelton Scott) je zasedel deseto mesto.

Na Poljskem letos dirka cel kup Slovencev, Matej Mohorič, Luka Pibernik, Domen Novak in Jan Tratnik (vsi Bahrain Merida) ter Simon Špilak (Katjuša Alpecin) so v cilj prikolesarili v času zmagovalca.

Mezgec je z desetim mestom poskrbel za najboljšo slovensko uvrstitev dneva, Mohorič je bil 24., Pibernik 30., Špilak 41., Novak 132. in Tratnik 134.

Veliko je od današnje etape in letošnje Dirke po Poljski pričakoval britanski šprinterski zvezdnik Mark Cawendish (Dimension Data), ki pa se danes ni vmešal v boj za etapno zmago, saj je ob koncu etape padel in v cilj pripeljal z več kot tremi minutami zaostanka. Še večjo smolo sta imela kolesarja Cofidisa Filippo Fortin in Luis Angel Mate Mardones, ki sta po padcu odstopila.