Jan Polanc Klasika San Sebastian Remco Evenepoel

Sobota, 3. 8. 2019, 17.28

KLASIKA V SAN SEBASTIANU 2019, moška DIRKA

Veliko slavje belgijskega najstnika v San Sebastianu #video

Enodnevno klasično dirko svetovne serije v San Sebastianu je dobil 19-letni Belgijec Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick Step). Njegov moštveni kolega, eden od junakov letošnje Dirke po Franciji Julian Alaphilippe je odstopil po 80 kilometrih, Jan Polanc (UAE Emirates) je bil 53., Grega Bole in Tadej Pogačar dirke nista končala.

Evenepoel je napadel na zadnjem od sedmih kategoriziranih klancev 227,3-kilometrske preizkušnje s štartom in ciljem v baskovskem mestu San Sebastian. V cilj je prikolesaril 38 sekund pred rojakom Gregom Van Avermaetom (CCC) in tretjeuvrščenim Švicarjem Marcom Hirschijem (Sunweb).

Evenopel prvo leto tekmuje na najvišji ravni, lani je bil svetovni mladinski prvak tako v cestni vožnji kot v kronometru. Danes je postal najmlajši zmagovalec klasike v San Sebastianu, ki je letos doživela 39. izvedbo.

Polanc 53., Bole in Pogačar odstopila

Jan Polanc (UAE Emirates) je zasedel 53. mesto, za zmagovalcem je zaostal šest minut in 31 sekund. Grega Bole (Bahrain Merida) in Tadej Pogačar (UAE Emirates) dirke nista končala. Bole je bil član ubežne skupine sredi dirke, Pogačar in Polanc sta se do zadnjega dela dirke držala najboljših, a na koncu omagala.

Čudežni deček ne more verjeti

"Ne morem verjeti. Res sem imel to dirko v mislih, sanjal, da jo bom nekoč dobil, a to je bil moj debi na klasikah, tako da na zmago letos nisem računal. Na začetku dirke se nisem dobro počutil. Beg 20 kilometrov pred ciljem je pomenil tveganje, bal sem se, da je bil prezgodaj, a sem šel lahko na zadnjem vzponu v svojem ritmu, nato pa so mi pomagale še kronometrske sposobnosti," se je čudil razpletu zmagovalec, ki je približno 20 kilometrov pred ciljem odgovoril na napad Tomsa Skujinša, s katerim sta skupaj prišla na zadnji klanec, kjer pa so Latvijcu pošle moči.

Evenepoel je postal najmlajši zmagovalec katere koli dirke svetovne serije.

Alaphilippe, Brnal, brata Yates omagali

Najbolj izpostavljeni kolesarji z letošnje Dirke po Franciji še čutijo posledice naporne tritedenske dirke vseh dirk, Julian Alaphilippe, ki je na Touru dolgo nosil rumeno majico, se je danes vdal po kakšnih 80 prevoženih kilometrih, odstopil je tudi zmagovalec Toura, Kolumbijec Egan Bernal (Ineos), prav tako Britanca Simon in Adam Yates (Michelton Scott), se je pa španski veteran Alejandro Valverde (Movistar) prebil na deseto mesto.