10. 2. 2017,
21.55

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue Green 3,30

Žan Jezovšek Jan Urbas Nik Zupančič Miha Verlič risi EIHC turnir slovenska hokejska reprezentanca hokej

Petek, 10. 2. 2017, 21.55

Turnir EIHC, Katovice, 2. dan

Slovenci so se znesli nad Italijani

Miha Verlič | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Slovenski hokejisti so po uvodni zmagi turnirja EIHC v Katovicah nad Poljaki suvereno odpravili še Italijane (6:2). Zadnjo tekmo turnirja bodo odigrali v soboto ob 15. uri, ko jim bodo v boju za prvo mesto nasproti stali drugi Ukrajinci.

Slovenska izbrana vrsta v premešani postavi (mešanica starih in mladih hokejistov) nastopa na turnirju evropskega izziva v Katovicah, kjer je tudi po drugi tekmi neporažena.

Kaznovali prvo slovensko izključitev

Risom so v petek nasproti stali Italijani, ti so dan prej po podaljšku izgubili s sobotnimi tekmeci Slovenije Ukrajinci, ki so se popoldne znova izkazali za trdožive tekmece, proti Poljakom so izgubili šele po loteriji.

Med slovenskima vratnicama je tokrat stal Matija Pintarič, njegova menjava je bil izkušeni Andrej Hočevar. Varovancem Nika Zupančiča se je priložnost z igralcem več ponudila že v drugi minuti, a jim Gianluce Vallinija ni uspelo premagati.

So pa bili že ob prvi številčni prednosti spretni naši zahodni sosedi. Ko je dvominutno kazen služil Maks Selan, je za prvo vodstvo na tekmi v 18. minuti s strelom skoraj z modre črte poskrbel Marco Insam in postavil izid tretjine. V tej so bili sicer strelsko bolj podjetni Slovenci (razmerje strelov 11:3), natančnejši pa njihovi nasprotniki.

Urbas spet rešetal mrežo

Kapetan Slovenije Jan Urbas je spet dokazal svojo kakovost. Prispeval je dva zadetka in dve podaji ter bil izbran za igralca tekme. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Kapetan Slovenije Jan Urbas je spet dokazal svojo kakovost. Prispeval je dva zadetka in dve podaji ter bil izbran za igralca tekme. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Podobno kot na četrtkovi tekmi proti Poljski so Slovenci v drugi tretjini rezultat spremenili sebi v prid. V 29. minuti je Eric Pance pridrsal izza gola, lepo našel Matica Podlipnik, ta pa s strelom z leve strani s sredine krogov izenačil.

Dve minuti zatem je udaril še Jan Urbas, z backhandom spretno ukanil italijanskega čuvaja mreže in priskrbel vodstvo z 2:1.

Slovenski kapetan je v 38. minuti zadel še drugič. Vallini je strel Andreja Tavžlja odbil, do ploščka je prišel Urbas in iz težkega položaja zvišal na 3:1.

V zadnjem delu potrdili visoko zmago

V zadnji tretjini je najprej slovensko vodstvo po podaji Urbasa zvišal Miha Verlič. Sledil je protinapad, v katerem je Pance lepo našel pred golom osamelega Jako Ankersta, ta pa je iz drugega poskusa zvišal na 5:1.

Dve minuti pozneje je še enkrat udaril prvi napad, pod zadetek z igralcem več pa se je podpisal David Rodman. Italijani so ob koncu še drugič izkoristili številčno prednost in prek Joachima Ramoserja postavili končnih 6:2.

Za konec z Ukrajinci

Zadnjo tekmo turnirja bo Slovenija igrala v soboto proti Ukrajini, s katero se bo udarila za prvo mesto.

Kaj sta po tekmi povedala slovenski kapetan in selektor?

Turnir EIHC, 2. dan (Katovice, 9.–11. februar)

Petek, 10. februar
Poljska : Ukrajina 3:2** (2:0, 0:1, 0:1, 0:0, 1:0)
Urbanowicz 2., Wajda 17. (PP1), Wronka; Ramazanov 32. (Pp1), Zakharov 48.

Slovenija : Italija 6:2 (0:1, 3:0, 3.1)
Podlipnik (Pance, 29.), Urbas (Verlič, 31.), Urbas (Tavželj, Rodman, 38.), Verlič (Urbas, 52.), Ankerst (Pance, 53.), Rodman (Urbas, Vidmar 55., PP1) ; Insam (Gellert, Frigo, 18. PP1), Ramoser (57., PP1)
Streli: Slovenija 38 (11, 14,13); Italija 20 (3, 7,10)
Kazni: Slovenija 4 (2, 0, 2); Italija 6 (2, 2, 2)
Postava Slovenije: Pintarič/Hočevar, Vidmar, Pretnar, Podlipnik, Tavželj, Čepon M., Čepon K., Selan, Magovac, Rodman D., Urbas, Verlič, Goličič, Uduč, Zajc, Simšič, Koblar, Hebar, Pance E., Jezovšek, Ankerst, Selektor: Nik Zupančič

Poljska : Slovenija 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Strelci: Kapica 13.; Jezovšek (Simšič, Čepon, 34.), Verlič (Urbas, Podlipnik, 38., PP2), Urbas (Tavželj, Verlič, 47.), Urbas 60. (EN)
Streli: Poljska 28 (12,7,9); Slovenija 35 (10,13,12)
Kazni: Poljska 14 (0,4,10); Slovenija 20 (2,8,10)
Postava Slovenije: Gračnar/Pintarič, Vidmar, Pretnar, Podlipnik, Tavželj, Čepon M., Čepon K., Selan, Magovac, Rodman D., Urbas, Verlič, Goličič, Uduč, Zajc, Simšič, Koblar, Hebar, Pance E., Jezovšek, Ankerst, Selektor: Nik Zupančič

*podaljšek
PP1-zadetek z igralcem manj
PP2- zadetek z dvema igralcema več
EN - zadetek v prazen gol

Slovenska reprezentanca za turnir EIHC, Katovice, 9.–11. februar

Vratarji (3): Luka Gračnar (Red Bull Salzburg, liga EBEL), Matija Pintarič (Lyon, Ligue Magnus), Andrej Hočevar (Epinal, Ligue Magnus)

Branilci (8): Luka Vidmar (Frederikshavn, danska prva liga Metal Ligaen), Andrej Tavželj (Angers, Ligue Magnus), Klemen Pretnar (Junost Minsk, beloruska Extraliga), Matic Podlipnik (Lyon, Ligue Magnus), Mark Čepon, Kristjan Čepon, Maks Selan (vsi HDD Olimpija, liga EBEL), Aleksandar Magovac (HDD Sij Acroni Jesenice, Alpska liga)

Napadalci (12): Jan Urbas, Miha Verlič (oba VSV Beljak, liga EBEL), David Rodman, Boštjan Goličič (oba Grenoble, Ligue Magnus), Gregor Koblar (Lyon, Ligue Magnus), Aljaž Uduč, Miha Zajc (oba HDD Olimpija, liga EBEL), Nik Simšič (Sodertalje SK u20, SuperElit), Andrej Hebar (Ute Ujpest, liga MOL), Eric Pance, Žan Jezovšek, Jaka Ankerst (vsi HDD Sij Acroni Jesenice, alpska liga)

Selektor: Nik Zupančič

Pomočnik selektorja: Edo Terglav