HDD Jesenice HDD Olimpija državno prvenstvo

Državno prvenstvo, finale, 2. tekma

Jeseničani se veselijo. Od naslova prvaka jih loči še ena zmaga!

3

Jesenice Olimpija | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Hokejisti Jesenic so po uvodni zmagi v finalu državnega prvenstva (10:5) tudi na drugi tekmi premagali Olimpijo (6:3) in si priigrali dva zaključna ploščka za naslov prvaka. Prvaki lahko postanejo že v sredo, ko bo tretja tekma ob 19.15 v Tivoliju. Tretje mesto so osvojili hokejisti Slavije, ki so Celje premagali s 7:1.

Tako kot na uvodnem finalnem srečanju državnega prvenstva v Tivoliju, ko je padlo kar 15 zadetkov, teh tudi na drugem ni manjkalo. Dobrih 3.000 gledalcev v Podmežakli jih je sicer videlo nekaj manj kot v četrtek, a so tudi tokrat navijači prišli na svoj račun.

Prvi so prek otroka Slavije Črta Snoja v deveti minuti povedli Ljubljančani, a so bili gostitelji že čez pet minut v vodstvu. Jeffa Frazeeja sta premagala Sašo Rajsar in Žan Jezovšek. Olimpija je nato prek Snoja izenačila (2:2), a ko je Aleksandar Magovac še pred prvim odmor priskrbel novo vodstvo Jesenic, zmaji večnih tekmecev niso več ujeli.

Fotogalerija Matica Klanška Veleja:

1 / 25

Na začetku drugega dela je Marjan Manfreda domače gledalce razveselil z zvišanjem na +2, Žiga Pešut pa je le nekaj sekund zatem stopil prednost na zadetek. Na dva zadetka prednosti je gorenjsko moštvo v uvodnih minutah zadnje tretjine popeljal Tadej Čimžar. Piko na i zmagi nad Olimpijo, ki v obrambi ni kazala pretirane zainteresiranosti, je postavil junak prvega srečanja Jaka Ankerst.

Varovanci Nika Zupančiča so zdaj pri dveh zmagah, kar pomeni, da bi naslov prvaka in 11. zvezdico v samostojni Sloveniji lahko slavili že v sredo. Takrat bo tretja tekma potekala v Tivoliju. Začela se bo ob 19.15.

Tretje mesto v DP je pripadlo hokejistom Slavije, ki so v Celju zmagali s 7:1.

Finale, državno prvenstvo

Druga tekma, nedelja, 9. april

HDD Sij Acroni Jesenice : HDD Olimpija 6:3 (3:2, 1:1, 2:0) /2:0/
0:1 Snoj (Planko, Uduč, 9.), 1:1 Rajsar (Oraže, 13.), 2:1 Jezovšek (Kalan, 14.), 2:2 Snoj (Zajc, 14.), 3:2 Magovac (Rajsar, Ankerst, 17.), 4:2 Manfreda 30., 4:3 Pešut (Bussieres, K. Čepon, 30.), 5:3 Čimžar (Kalan, 43.), 6:3 Ankerst (Sotlar, Berlisk, 60., EN)