10.44

Slovan Bratislava Gašper Krošelj Žiga Jeglič Rok Tičar Medveščak Zagreb liga KHL SKA Sankt Peterburg Spartak Moskva

Nedelja, 20. 9. 2015, 10.44

Ničla za Slovan in Medveščak

Sobotna spopada v ligi KHL so slovenski udeleženci končali s porazoma. Žiga Jeglič, ki je podal, in Rok Tičar sta s Slovanom izgubila proti Spartaku, Gašper Krošelj z Medveščakom proti prvaku.

Dobrih devet tisoč gledalcev v Bratislavi se je že v prvi minuti lahko prijelo za glavo, saj so gostje po strelu Gleba Klimenka povedli v 59. sekundi. Na nov zadetek so čakali vse do 45. minute, ko so gostje povišali prednost in naredili korak proti zmagi. Slovanovci so v 56. minuti prek Ladislava Nagyja (med podajalci je bil Žiga Jeglič) znižali na 2:4, a je Lukas Radil dve minuti zatem postavil končnih 2:5.

Bliže zmagi je bil Medveščak, ki se je doma udaril s SKA Sankt Peterburgom, a imel strelsko razpoloženega le Radeka Smolenaka, ki je dosegel vse tri zadetke medvedov, in tesno izgubil. Tokrat je za Zagrebčane vso tekmo branil Cal Heeter, Gašper Krošelj pa je bil drugi vratar.

Slovan je osmi na zahodu, v ponedeljek bo gostil latvijski Dinamo iz Rige, Medveščak, ki je 11., pa bo gostil Podolsk.