10.27

Slovan Bratislava Gašper Krošelj Žiga Jeglič Rok Tičar Medveščak Zagreb liga KHL Neftehimik Nižnekamsk

Četrtek, 1. 10. 2015, 10.27

Medveščak ostaja vroč, Slovan bo sanjal vratarja Traktorja

Zagrebčani so gledalce v Domu sportova razveselili s peto zaporedno zmago, v podaljšku so s 3:2 premagali Neftehimik Nižnekamsk. Slovan Bratislava je z 1:3 izgubil s Traktorjem iz Čeljabinska.

Dobrih štiri tisoč gledalcev je v hrvaški prestolnici že v prvi tretjini videlo štiri zadetke, v 14. minuti je izenačenje domačinov na 2:2 priigral Edwin Hedberg. Pred tem sta slovenskega vratarja Gašperja Krošlja premagala Igor Poljgalov in Pavel Zdunov, a sta bila na veselje medvedov edina, ki sta ukanila Ljubljančana. Zadnjih 46 minut rednega dela sta mreži mirovali in sledil je podaljšek. Junak tega je bil Geoffrey Kinrade, ki je v 63. minuti pospravil plošček za hrbet Neftehimikovega vratarja Aleksandra Sudnicina in Medveščak se je veselil petič zapored. Hrvati so po novem uspehu peti na zahodu, Neftehimik pa peti na vzhodu.

So pa še drugo tekmo zapored brez točk ostali člani Slovana Bratislave, ki so gostili Traktor Čeljabinsk in po porazu z 1:3 padli na 12. mesto zahodne konference. Čeprav je bil večji del obračuna enosmerni promet proti vratom Traktorja, so gostje odnesli celo kožo. Z obrambami jih je reševal Vasilij Demčenko, ki je zaustavil 42 od 43 strelov. Na drugi strani je imel Michael Garnett precej manj dela, saj so Rusi streljali le 17-krat, a je ob tem trikrat klonil.

Medveščak bo v petek gostil nekdanjega prvaka lige KHL Metallurg Magnitogorsk, Slovan pa Salavat Julajev Ufa.