liga NHL Chicago Blackhawks Montreal Canadiens hokej

Sreda, 30. 11. 2016, 7.00

Liga NHL, 29. november

Pred derbijem s Kopitarjem in druščino so se nagarali

V noči na sredo so v ligi NHL odigrali kar 12 tekem. Vodilno moštvo lige Montreal Canadiens je gostovalo pri Anaheim Ducks in doživelo poraz. Vodilni v zahodni konferenci Chicago Blackhawks so po podaljšku strli odpor Floride Jaromira Jagra, ki je pri 44 letih dosegel gol. Hokejisti San Jose Sharks so pred derbijem s Kopitarjevimi Kralji šele po podaljšku z 2:1 premagali Arizona Coyotes.

Morski psi so bili precej neučinkoviti v napadu. Hokejisti iz San Joseja so proti vratom gostujoče ekipe iz Arizone izstrelili kar 42 ploščkov, a je Mike Smith ubranil kar 40 strelov.

V prvi in tretji tretjini sta oba vratarja zaklenila vrata. Prvi zadetek v skoraj razprodani dvorani SAP Center je padel šele v 28. minuti, ko je gostom vodstvo priigral Max Domi. Domači so izenačili po dobrih osmih minutah, uspešen je bil Chris Tierney. Zmagovalca je po 19 sekundah podaljška določil Brent Burns, ki je ukanil tokrat povsem nemočnega Smitha in zabil ob igralcu več na ledu.

Rački odpravili vodilne

San Jose pred večernim derbijem z Los Angeles Kings vodi v razvrstitvi pacifiške skupine s 27 točkami, točko manj ima moštvo Anaheim Ducks, ki je ponoči z 2:1 odpravilo Montreal Canadiens. Enak izkupiček točk ima ob tekmi več ekipa Edmonton Oilers, ki je na domačem ledu v kanadskem derbiju s Toronto Maple Leafs doživela poraz z 2:4.

Petindvajset točk ima ekipa Los Angeles Kings. Tri točke manj imajo v razvrstitvi tihomorske divizije hokejisti Vancouver Canucks, ki so ponoči s 5:4 ugnali moštvo Minnesota Wild. Calgary ima enako točk kot Vancouver, na repu razvrstitve v skupini je Arizona z 19 točkami. Los Angeles bo po derbiju s San Josejem gostoval pri Arizoni.

Columbus Blue Jackets : Tampa Bay Lightning 5:1