Liga NHL, 27. januar

Edmonton le še korak od rekorda, od katerega je minilo že 30 let

Edmonton Oilers | Edmonton se veseli 16. zaporedne zmage. | Foto Guliverimage

Edmonton se veseli 16. zaporedne zmage.

Kanadska ekipa v severnoameriški hokejski ligi NHL Edmonton Oilers nadaljuje niz zmag. Naftarji so v soboto zmagali na svoji 16. tekmi zaporedoma, na domačem ledu dvorane Rogers Place so premagali goste iz Nashvilla s 4:1 in so tako le še eno zmago oddaljeni od najdaljšega niza v zgodovini NHL.

Anže Kopitar
Sportal Kopitar in druščina še tretjič zapovrstjo sklonjenih glav

Domača zmaga je Edmontonu omogočila, da se je izenačil s Columbus Blue Jackets v sezoni 2016/17 za drugi najdaljši zmagoviti niz v zgodovini NHL.

Oilers lahko izenačijo rekord v NHL, ki so ga dosegli Pittsburgh Penguins v sezoni 1992/93, ko bodo 6. februarja gostovali pri aktualnem prvaku in nosilcu Stanleyjevega pokala Vegas Golden Knights.

Če bi Oilersi z zmago v Vegasu izenačili rekord NHL, bi imeli priložnost postaviti nov mejnik v Anaheimu 9. februarja.

Connor McDavid je dosegel gol in tri podaje, Leon Draisaitl pa gol in dve podaji. Ryan Nugent-Hopkins je dosegel gol in podajo, Zach Hyman pa je ob zmagi nad Nashvillom dosegel 30. gol v sezoni za Oilers.

Vratar Edmontona Stuart Skinner je z 29 obrambami vpisal svojo 12. zaporedno zmago, Oilers pa so izboljšali svoj izkupiček na 29-15 z enim porazom po podaljšku, s čimer se uvrščajo na šesto mesto v zahodni konferenci.

Oilersi še niso izgubili, odkar so 19. decembra priznali premoč proti New York Islanders s 3:1. Niz zmag se je začel dve noči kasneje v New Jerseyju z zmago s 6:3.

"Razburljivo je. Gre za res odlično serijo, ko smo imeli vrhunsko pomoč tudi v vratih," je dejal kapetan Edmontona Connor McDavid. "Pretekli teden morda nismo odigrali našega najboljšega hokeja, a smo vseeno našli način, da smo dosegli tri zmage, kar je odličen znak."

Trener Kris Knoblauch z veseljem pričakuje premor v ligi NHL ob tekmi All Star. "Želimo si tega premora, prišel nam bo prav, veliko fantov je malo načetih zaradi poškodb in potrebujejo počitek."

Edmonton je zmagal na zadnjih petih odigranih tekmah v letu 2023, nato pa je z zmago nad Nashvillom zaključil niz januarskih dvobojev z 11-0.

Naslednjo soboto, 3. februarja, bo v ligi NHL ekshibicijski turnir vseh zvezd, ki se tradicionalno odvija med rednim delom sezone.

Los Angeles Kings slovenskega asa Anžeta Kopitarja bodo znova stopili na led že drevi, ko bodo z začetkom ob 20. uri zaigrali v gosteh pri St. Louis Blues.

Kralji bodo v St. Louisu igrali s popotnico treh porazov. Los Angeles v pacifiški skupini zaseda četrto mesto s 53 točkami, Edmonton jih ima na tretjem mestu 59, vodilni Vancouver, ki je ponoči slavil po podaljšku in preobratu s 5:4 proti Columbusu, pa 71. Kralji so v razvrstitvi zahodne konference sedmi.