Sobota, 18. 3. 2017, 8.58

Liga NHL, 17. marec

Pittsburgh štel do šest

pittsburgh penguins | Foto Guliver/Getty Images

V nekoliko osiromašenem večeru hokejske lige NHL sta se dve tekmi od štirih zavlekli v kazenske strele.

Sidney Crosby je v Pittsburghu zadel dvakrat, Carter Rowney pa je prvič premagal vratarja v ligi NHL. Pingvini so zmagali šestič na zadnjih osmih tekmah, čeprav zaradi poškodb ni v ekipi nekaj ključnih igralcev na čelu z Rusom Jevgenijem Malkinom. V Calgaryju je Mark Giordano z golom in dvema podajama sodeloval pri vseh uspešnih akcijah domače vrste, za katero sta gola zadela še Michael Frolik in Matthew Tkachuk.

Hokejski Floride Panthers so s 4:3 premagali New York Rangers, Buffalo Sabres pa z 2:1 Anaheim Ducks. Finec Aleksander Barkov je v osmi minuti zadnje tretjine povedel ekipo iz Floride v vodstvo s 3:2, dobre tri minute pozneje pa je izenačil Mats Zuccarello. V podaljšku ni bilo zadetkov, v kazenskih strelih pa je dvoboju odločil Barkov in Florida je končala niz štirih porazov ter za pet točk zaostaja za Torontom v boju za končnico. Zemgus Girgensons je odločil v deseti izmenjavi kazenskih strelov za zmago Buffala.

Kanadska vlada pa je za državni zgodovinski dan razglasila ustanovitev Stanleyjevega pokala; 18. marca 1892 je v hotelu v središču Ottawe lord Stanley Preston, šesti kanadski guverner, podaril pokal za najboljšo hokejsko ekipo v državi. Pokal spremljajo številne legende, med drugim je med proslavljanjem padel v reko in so ga našli šele naslednji dan, v zadnjem obdobju pa podeljujejo zmagovalcem lige NHL tretjo verzijo pokala. Prvega je leta 1893 prejela ekipa Montreala HC, leta 1926 pa ga je prvič dobila ekipa, ki je slavila v prvenstvu NHL.

New York Rangers : Florida Panthers 3:4*