Colorado Avalanche Vegas Golden Knights Arizona Coyotes Anaheim Ducks New York Islanders New York Rangers liga NHL

3 leta

Liga NHL, 11. april

Colorado pred tekmama z Los Angeles Kings prišel na vrh lige NHL

NY Rangers - NY Islanders | Foto Reuters

Colorado Avalanche je z zmago 4:1 na gostovanju pri Anaheimu kot prvi prišel do 60. točke v hokejski ligi NHL. Washington Capitals so z 8:1 deklasirali Boston Bruins, mestni derbi v New Yorku med Islanders in Rangers pa se je končal po podaljšku z zmago Otočanov.

Strelec zmagovitega zadetka za Islanders je bil Ryan Pulock po dobri minute igre v podaljšku. To je bil njegov prvi zadetek na 41 tekmah to sezono oziroma prvi v rednem delu po 7. marcu 2020.

Islanders so zdaj pri razmerju (27-11-4), potem ko so dobili pet od zadnjih šestih tekem na domačem ledu, Rangers, ki so se vrnili iz zaostanka 0:2, pa so na 19-16-6.

"Zavedali smo se, da bo o zmagovalcu odločal en strel, en gol. Zadel sem v pravem trenutku. Tako dolgo časa je že minilo, da sem kar malce vzhičen," je dejal junak tekme.

V dobrem nizu so tudi Washington Capitals, ki so dobili štiri od zadnjih šestih dvobojev. Pravo ponižanje na domačem terenu so doživeli Boston Bruins, ki so morali osemkrat po plošček v svojo mrežo.

Kar 15 igralcev Washingtona je imelo točke, od tega 12 napadalcev. "Ob tako natrpanem urniku je pomembno čim bolje razdeliti 'minutažo'. Veseli me, da imamo tako širok nabor razpoloženih igralcev," je povedal trener Capitals Peter Laviolette.

Vratar Bostona Dan Vladar je ubranil 25 strelov. "Pomembno je, da se ne oziramo nazaj. Kar se je danes zgodilo, se pač je. Seveda to ni opravičilo za res slabo predstavo, a ključno je, da vse sile usmerimo v prihodnost, saj nas kmalu čakajo novi pomembni dvoboji," je menil kapetan poražene ekipe Patrice Bergeron.

Colorado je še drugič v treh dneh premagal Anaheim Ducks in se povzpel do razmerja 28-9-4. Dobil je sedem od zadnjih osmih tekem, do točke pa na zadnjih 18 tekmah ni prišel le enkrat.

Gabriel Landeskog je dosegel en zadetek in bil dvakrat podajalec ter tako postal osmi igralec v zgodovini franšize, ki je dosegel mejo 500 točk.

Na preostalih terenih je Buffalo premagal Philadelphio s 5:3, Vegas je z enim zadetkom v tretji tretjini premagal Arizono, Pittsburgh je slavil v New Jerseyju (5:2), Nashville pa je bil po streljanju kazenskih strelov boljši do Dallasa.

Los Angeles Kings bodo ta teden dvakrat gostili Vegas Golden Knights. Prvo tekma bo iz noči iz ponedeljka na torek, druga pa dva dni kasneje. V soboto in prihodnji teden sledita gostovanji pri vodilnem Coloradu.

** - kazenski streli

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West:
1. Colorado      28   9    4  146:96    60
2. Vegas         27  11    2  128:92    56
3. Minnesota     24  13    3  119:109   51
4. St Louis      19  16    6  119:128   44
5. Arizona       19  18    5  114:130   43
6. San Jose      18  18    4  113:133   40
7. Los Angeles   16  18    6  110:117   38
8. Anaheim       12  23    7   93:137   31