liga EBEL HDD Olimpija Orli Znojmo hokej Jan Urbas Miha Verlič Mitja Robar Žiga Pance Luka Gračnar Ken Ograjenšek Ivo Jan Žiga Pešut

Nedelja, 16. 10. 2016, 19.39

Liga EBEL, 16. oktober

Olimpija po preobratu in prvencu mladeniča na kolena spravila podprvake, Robar se bo hladil

Olimpija je po petkovi domači zmagi nad Gradcem (2:1) na kolena v gosteh spravila še aktualnega podprvaka Znojmo (3:2). Zmaji so do prve zmage sezone po rednem delu tekme prišli po preobratu z EBEL-ligaškim prvencem Tima Ograjenška. mitja Robar si je prislužil pet tekem prepovedi

Žiga Pešut je Olimpijo vrnil v igro. Po zaostanku z 0:2 je najprej kljub igralcu manj znižal, nato pa še izenačil. | Foto: Morgan Kristan / Sportida Žiga Pešut je Olimpijo vrnil v igro. Po zaostanku z 0:2 je najprej kljub igralcu manj znižal, nato pa še izenačil. Foto: Morgan Kristan / Sportida

Četa Bojana Zajca, ki ji nista pomagala Raphael Bussieres in Gal Koren, je zmagala še na tretji tekmi tedna (v torek je premagala Jesenice, v petek Gradec) – o razpletu torkove superpokalne zmage sicer še odločajo v pisarnah. Tokrat so ji premoč priznali še hokejisti Znojma, ki so po slabem uvodu v sezono nanizali štiri zmage, a zmajev niso uspeli prelisičiti.

Čehi so pred domačimi gledalci povedli že v četrti minuti po golu Liborja Šulaka, v 28. pa je Jeffa Frazeeja premagal še David Bartoš. Odgovor na vodstvo orlov z 2:0 je našel Žiga Pešut, ki je v 31. minuti kljub igralcu manj znižal na 2:1, v 45. pa z drugim zadetkom prinesel izenačenje (2:2). V 48. minuti je svoj prvenec v ligi EBEL dočakal Tim Ograjenšek, čigar gol se je na koncu izkazal za zmagovitega. Gostitelji so na koncu sicer stopnjevali pritisk, a jim ni uspelo izsiliti podaljška.

Velik delež k zmagi, sploh prvi v rednem delu v tej sezoni, je namreč spet prispeval vratar Frazee. Američan je ubranil 42 strelov od 44, medtem ko je Olimpija proti vratom Patrika Nechvatala poskušala s 23 streli.

Olimpijo, ki je še vedno zadnja, nova tekma čaka že v torek, ko v Tivoli prihaja Celovec.

Koroški derbi Celovcu, Robarju kazen petih tekem

Že zgodaj popoldne sta se na prvem letošnjem koroškem derbiju udarila velika tekmeca Celovec Mitje Robarja in Žige Panceta ter Beljak Mihe Verliča in poškodovanega Jana Urbasa. Uspešnejši so bili domačini iz Celovca, ki so zmagali s 5:3. Pance in Verlič sta se vpisala med podajalce, Robar pa je tekmo zaradi prekrška končal že v 11. minuti, ko si je prislužil kazen tekme.

Mitja Robar, ki je nedeljsko tekmo končal že v 11. minuti, si je prislužil pe tekem prepovedi.
  | Foto: Sportida Mitja Robar, ki je nedeljsko tekmo končal že v 11. minuti, si je prislužil pe tekem prepovedi. Foto: Sportida Slovenski branilec Mitja Robar je v ponedeljek dočakal izdatnejšo kazen, in sicer bo moral zaradi nedeljskega prekrška nad Coreyjem Lockejem, ki ga je zadel v predel glave in vratu, počivati na naslednjih petih tekmah.

To pomeni, da bo izpustil tudi oba dvoboja z Olimpijo, s katero se bo njegov Celovec pomeril v torek v Tivoliju in v petek na Koroškem. Na ledeno ploskev se bo lahko vrnil 30. oktobra, ko bodo palice prekrižali z Znojmom.

Salzburg Luke Gračnarja je četrto zaporedno zmago vknjižil pri Sapi Fehervar, slovenski vratar se je spet izkazal, zaustavil je 20 strelov od 21. Manj uspešen je bil Gradec s Kenom Ograjenškom in Ivom Janom, ki je izgubil v Linzu.

Bolzanu je sedmo zaporedno zmagoslavje preprečil Dornbirn, Dunaj pa je po dveh porazih zmagal pri Innsbrucku.

KAC Celovec : VSV Beljak 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Bischofberger 25., Neal 28 (podaja Pance), Lundmark 36., 48., Schummnig 55.; Locke 9. (podaja Verlič), Bacher 29., Jokela 55.
Žiga Pance je poleg podaje še dvakrat streljal na gol, Mitja Robar je prejel 5+20, disciplinska kazen tekme; Miha Verlič je poleg podaje še štirikrat streljal na gol, Jan Urbas ni bil v kadru Beljaka.

Orli Znojmo : HDD Olimpija 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Šulak 4., Bartos 28.; Pešut 31. (SH1), 45., Ograjenšek 48.

Sapa Fehervar : Red Bull Salzburg 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Manavian 12.; Latusa 31., Trattnig 50., Welser 60.