liga EBEL hokej HDD Olimpija Sapa Fehervar Jan Urbas Ken Ograjenšek Žiga Pance Mitja Robar Miha Verlič Luka Gračnar

Torek, 15. 11. 2016, 21.45

Liga EBEL, 15. november

Olimpija po toči golov in pravi drami končala mesec dolg niz porazov

Olimpija Sapa Fehervar | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Hokejisti Olimpije so na gostovanju pri Sapi Fehervar končali niz osmih zaporednih porazov. Madžare so po podaljšku premagali s 5:6. Zmagoviti zadetek je v 66. minuti dosegel Anže Ropret.

Ljubljančani na derbiju z dna lestvice – Sapa Fehervar je predzadnja, Olimpija zadnja – niso niti enkrat zaostajali. Mrežo oslabljenih Madžarov, ki so se morali znajti brez Csanáda Erdélyja, Attile Orbána, Benceje Szirányija in Kalvina Sagerta, je v osmi minuti prvi zatresel Žiga Pešut. Chris Langkow je kaj hitro zvišal na +2, a so gostitelji do prvega odmora znižali na 1:2.

Na začetku drugega dela so domačini izenačili, a je hitro spet udaril Pešut, še pred polovico tekme pa je Miha Zajc zvišal na 2:4. Istvan Sofron je pred koncem druge tretjine premagal Jeffa Frazeeja in soigralce na drugi odmor odpeljal z zaostankom zadetka. V 48. minuti je sledilo novo izenačenje, v 53. pa nov zadetek Langkowa in novo vodstvo Olimpije (4:5). Tega je Madžarom uspelo izničiti slabe tri minute pred koncem in izsilili so podaljšek. V 66. minuti ga je odločil Anže Ropret.

Olimpija je zmagala prvič po 16. oktobru, to je njena četrta zmaga na 19. obračunu sezone. Po današnjem gostovanju bodo ljubljanski oklepniki spet na delu v petek, ko bodo gostili Dunaj.

Slovenski obračun Robarju in Pancetu

Slovenski spopad je po kazenskih strelih pripadel Mitji Robarju in Žigi Pancetu, ki sta s Celovcem premagala vodilni Salzburg Luke Gračnarja. Beljak Jana Urbasa in Mihe Verliča je premagal Znojmo. Na Dunaju so gledalci videli točo golov, s 7:9 je zmago odpeljal Innsbruck, Dornbirn je premoč priznal Bolzanu.