Asiago HK Olimpija IceHL

Petek, 19. 1. 2024, 22.12

icehl, 19. januar

Velik preobrat za pomembno zmago Olimpije

Asiago  : HK olimpija | Olimpija se mudi na pomembnem gostovanju pri Asiagu. | Foto Serena Fantini / Asiago Hockey

Olimpija se mudi na pomembnem gostovanju pri Asiagu.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so po domači zmagi nad lanskim finalistom Bolzanom gostovali v Italiji pri predzadnjem Asiagu. Lovili so pomembne točke v boju za mesta, ki zagotavljajo nadaljevanje sezone. In jih z zmago s 5:4 tudi osvojili. Pa so v drugi tretjini zaostajali z 0:3. Zmaje v nedeljo čaka še eno gostovanje, v Gradcu.

HK Olimpija : Bolzano
Sportal Olimpija na kolena spravila lanskega finalista, Horak zaklenil vrata

Ljubljanski hokejisti so ob koncu rednega dela tekmovanja trdno na mestih, ki zagotavljajo dodatne kvalifikacije za končnico. Osmo mesto, kjer je trenutno Pustertal, je sicer oddaljeno šest točk, po drugi strani pa ima ljubljanska ekipa po tokratni zmagi na devetem že 13 točk naskoka pred Dunajčani, ki so prva ekipa izven tako želene deseterice.

Asiago  : HK olimpija | Foto: Serena Fantini / Asiago Hockey Foto: Serena Fantini / Asiago Hockey Uvodna tretjina je minila ob terenski premoči domačih, ki so si pripravili tudi nekaj lepih priložnosti za vodstvo, a je večkrat dobro posredoval vratar Lukaš Horak. Ni pa mogel preprečiti zadetka Asiaga v 18. minuti, ko je Michelle Marchetti ušel v protinapad, češki vratar je prvi strel še ubranil, a je domači napadalec odbitek nato le spravil za njegov hrbet. Gostje pa bi lahko v tem delu igre kaj več iztržili med četrto in šesto minuto, ko so imeli domači na klopi za kaznovane minuto in pol dva igralca, a prednosti niso izkoristili.

V nadaljevanju je  kazalo, da si bodo gostitelji priigrali neulovljivo prednost. Še dvakrat so izigrali obrambo in v 28. minuti vodili s 3:0. A so se nato gostje vrnili. Pred koncem druge tretjine je najprej Ville Leskinen zadel, ko sta imeli obe ekipi na ledu po štiri igralce in je odbiti plošček spravil ob Marcu de Filippu v mrežo, 33 sekund pred koncem tretjine pa je isti igralec ob "power playu" udaril od daleč in plošček je spet končal v golu, tako da so imeli zmaji pred zadnjo tretjino povsem aktiven izid.

Asiago  : HK olimpija | Foto: Serena Fantini / Asiago Hockey Foto: Serena Fantini / Asiago Hockey

Takoj na začetku te tretjine je Trevor Gooch po hitrem prodoru izenačil, domači so hitro spet povedli, vendar so imeli zadnjo besedo na dvoboju gostje. Najprej je deset minut pred koncem Jan Ćosić spretno podstavil palico po strelu Žige Mehleta, popoln preobrat pa sta po še enem odbitku zrežirala Marcel Mahkovec in Gooch v 53. minuti.