Sobota, 24. 12. 2016, 8.43

Liga NHL, 23. december

Poraz Kraljev, Kopitar brez točke

Anže Kopitar Los Angeles Kings liga NHL | Foto Reuters

Ekipa Dallas Stars je v severnoameriški hokejski ligi NHL doma po podaljšku s 3:2 premagala Los Angeles Kings, za katere slovenski zvezdnik Anže Kopitar tokrat ni dosegel točke, v slabih 20 minutah na ledu pa je sprožil dva strela na gol gostiteljev

Srečanje je odločil novinec v ligi Esa Lindell, ki je premagal vratarja Jeffa Zatkoffa (28 obramb) po minuti in sedmih sekundah dodatnega dela igre. Tyler Seguin in Radek Faksa sta bila strelca v rednem delu za Dallas. Kari Lehtonen je zaustavil 29 strelov gostov, za katere je oba zadetka dosegel Jeff Carter.

Igralci Los Angeles Kings, ki so sedaj sedmi na zahodnem delu lige, bodo v noči na četrtek igrali v gosteh z Vancouver Canucks; NHL ima namreč krajši božični premor vse do naslednjih tekem, ki bodo v noči na 28. december.

"Videl sem, da so tekmeci opravili menjavo, ter takoj opazil, da lahko z Jamiejem Bennom prideva v položaj dva na enega, kar nama je uspelo. Podal mi je in na koncu je bilo dokaj lahko poslati plošček v mrežo," je 22-letni Lindell opisal odločilni gol.

Lahko bi tudi dve ...

"Lepo je sicer, da smo osvojili točko, toda lahko bi dve. Zatkoff je odlično branil, tekmeci so se veliko gibali, mi pa smo se ustrelili v nogo po zelo slabi menjavi," je priznal Carter, ki je po treh minutah in petih sekundah goste povedel v vodstvo. Seguin je po vsega 43 sekundah druge tretjine z igralcem več na ledu izenačil, po treh minutah in pol zadnjega tretjega dela igre pa je domače v vodstvo povedel Faksa, ki je po svojem strelu odbiti plošček pospravil v mrežo.

Podobno je izenačil Carter sredi tega dela igre; Lehtonen je namreč njegov prvi strel odbil. Carter je dosegel devetnajsti gol v sezoni in je izenačen na drugem mestu lige s Patrikom Lainejem (Winnipeg Jets) in Davidom Pastrnakom (Boston Bruins), pred njimi pa je Sidney Crosby (Pittsburgh Penguins), ki je dosegel 24 golov.

Dallas Stars : Los Angeles Kings            3:2*
Seguin, Faksa, Lindell; Carter 2, Anže Kopitar dva strela na gol v 19:21 min.

New York Islanders : Buffalo Sabres         5:1